Meram'da 'DOSD' Eğitimi Başlıyor

Down Sendromlu bireylere eğitim vermeyi amaçlayan Meram Belediyesi, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliği içerisinde başlatılacak olan eğitim, en kısa sürede DOSD Meram'da tüm ön hazırlıkların en kısa zamanda tamamlanacağını belirtildi.

Meram'da 'DOSD' Eğitimi Başlıyor

Meram Belediyesi tarafından Down sendromlu bireyler için Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi’nde (DOSD) başlatılan eğitimler süreci en kısa zamanda başlayacağını bertildi. Ön kayıtların ardından başlayan mülakat süreci devam ederken öğrenciler ile birebir görüşmeler gerçekleştiriliyor. Öte yandan DOSD Meram Yönetim Kurulu toplantıları, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve DOSD Meram Derneği Başkanı Başkanı Mehmet Munlafalıoğlu’nun katılımıyla devam ediyor. Düzenlenen son toplantıya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca da dahil oldu. Fiziki şartlar ve eğitim sistemine dair son düzenlemeler yapılırken Başkan Mustafa Kavuş yeni aşamada  gerçekleştirilecek kesin kayıtların ardından DOSD Meram’da eğitimlerin başlayacağını kaydetti.

Meram'da 'DOSD' Eğitimi Başlıyor
Başkan Kavuş; “şehrimize, ilçemize, özel bireylerimize ve ailelerine hayırlı olsun”

Eğitim için bir araya gelen Meram Yönetim Kurulu ve eğitimcilerle sık sık çalışmaları değerlendirdiklerini bildirdi. Toplantıda bir araya konuşan Mustafa Kavuş özel bireylerin en iyi ve en güzel  şekilde eğitim almalarını vurgu yaptı. Mustafa Kavuş Belediye, üniversite, milli eğitim ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle hayata geçen Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD’un eğitim modeliyle Türkiye’deki ilk ve tek olduğunu hatırlattı. Başkan Kavuş, “Özel bireylerimizin en güzel şekilde ağırlanmaları ve en iyi eğitimi alabilmeleri adına en küçük ayrıntılar üzerinde dahi titiz bir çalışma yürüttük, bugünlere geldik. Ön kayıtların ardından mülakat süreci de devam ediyor. Kesin kayıtlarla birlikte eğitimlerimiz başlayacak inşallah. Down sendromlu bireylerimizin ve ailelerinin hayatlarına en güzel dokunuşu yapacak ve her yönden en güzel sonuçları alacağımızdan şüphemiz yok. Bunun için her kademedeki arkadaşımız, eğitim alacak kardeşlerimizin rahat etmesi adına ciddi bir efor sarfediyor. Merkezimiz ve eğitim sistemimiz tüm yönleriyle hazır, eğitimlerin ve faaliyetlerin başlayacağı günü bekliyor. Şehrimize, ilçemize, özel bireylerimize ve ailelerine hayırlı olsun. Güzel günlerde buluşalım inşallah” dedi. 

Meram'da 'DOSD' Eğitimi Başlıyor

Bakmadan Geçme