Meram'ın merkeze uzak mahallelerinde yoğun kar mesaisi

Konya'da, etkili olan kar yağışı kenti beyaz bir örtüye bürüdü. Gece saatlerinde etkisi artıran kar yağışında uzak mahallelerin ulaşım sorunu yaşamaması adına Meram Belediyesi'nin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Konya’nın Meram ilçesine bağlı mahallelerde, yağan karın ulaşımı aksatmaması adına Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.  Özellikle yoğun kar yağışlarının olduğu Kayadibi, Botsa, Yatağan, Erenkaya, Sefaköy ve Dere Mahalle yolları ile Sefaköy- Kızılören Mahalleleri arasındaki ulaşım akslarında yolların kapanmaması için yoğun bir kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürüten ekipler, yaşanabilecek olumsuzlukların da önüne geçtiler. 

BAŞKAN KAVUŞ; “YETERKİ BEREKET YAĞSIN BİZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA RAZIYIZ” 

Kar yağışından sonra yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Meram Belediyesi olarak kış hazırlıklarımızı her sonbaharda tamamlıyor ve kışa bu hazırlıkların verdiği güvenle giriyoruz. Bunlara ilaveten meteorolojinin yaptığı uyarıları dikkate alarak bu kar yağışları için ekiplerimiz, kırmızı alarmda hazırlıklı beklediler ve yağışlar başlar başlamaz müdahalelerine başladılar. Bu hızlı müdahalenin sonunda özellikle merkeze uzak hiçbir mahallemiz ulaşımda bir sorun yaşamadı, herhangi bir aksamaya sebep olmadı. Ama yine de tüm sürücülerimizden dikkatli olmalarını, kontrollü araç kullanmalarını, uyarıları dikkate almalarını ve tüm önlemlerini maksimum derecede almalarını istirham ediyorum. Çünkü onların sağlıkları bizim önceliğimizdir. Kara, yağmura bu yıl hasret kalmıştık. Bu hasreti dindiren beyaz bereket yeter ki yağsın. Biz elimizden gelenin fazlasını yapar, hemşehrilerimizin bir sıkıntı yaşamasına engel olmaya çalışırız ” diye konuştu.

Meram'ın merkeze uzak mahallelerinde yoğun kar mesaisi
Meram'ın merkeze uzak mahallelerinde yoğun kar mesaisi
Meram'ın merkeze uzak mahallelerinde yoğun kar mesaisi

Bakmadan Geçme