Mete Kazaz: Bildiğiniz ölü toprağı serilmiş takımın üstüne

KON TV'de yayımlanan Mustafa Durmuş'un sunduğu Spor Gündemi programına konuk olan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mete Kazaz, Tümosan Konyaspor'un yeni trasferlerini ve Ankaragücü karşılaşmasını değerlendirdi. İşte detaylar…

Mete Kazaz: Bildiğiniz ölü toprağı serilmiş takımın üstüne
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Spor Gündemi programına konuk olan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mete Kazaz, Tümosan Konyaspor’un en büyük problemini ‘ mevkisini sahiplenmesi gereken oyuncuların hiçbir şekilde kıpırdamıyor olması’ olarak yorumladı. Kazaz, “ Bizdeki en büyük problem özellikle orta sahada ve hücumda mevkisini sahiplenmesini beklediğimiz oyuncuların hiçbir şekilde kıpırdamıyor olması. Özellikle transferin bitimine yakın yaptığımız birkaç transfer hamleside  işe yaramadı.  Şimdi Cikhalleshi bir an önce sakatlığını atlatsın, geri dönsün de en azından standart Cikhalleshi performansından faydalanalım diye bekliyoruz. Yeni aldığımız kanat oyuncusu Pirip de bir varlık gösteremedi. Nzonzi çok vasat şu anda, Galatasaray'daki performansına yaklaşan bir performansı yok. Tecrübesi var ama takıma bir katkı henüz yok” şeklinde konuştu. 


Kısaca Nélson Oliveira’nın da performansına değinen Kazaz, “Açıkçası bu hafta aldığımız forvet oyuncusunun kumaşının iyi olduğunu hissettik. Biz ondan faydalanırız. Eğer sakatlanmazsa, takımın vasatına uymazsa santrafordaki tercih iyi yani son raddede  bu fiyata alınabilecek en iyi oyunculardan birini almışız gibi düşünüyorum. Çünkü kumaşı iyi bir oyuncuya benziyor. Onun dışında Guilherme'yi çıkarın takımın geri kalanı bildiğiniz hala kış uykusunda. Yani bildiğiniz ölü toprağı serilmiş takımın üstüne. Durumu kontrol etmek için, durumu idare etmek için bir futbol ortaya konuyor” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme