Meteoroloji uyardı! Konya'da sel ve taşkın olabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Konya için gök gürültülü aşırı sağanak yağış uyarısı. Aylardır sıcak havaların etkisinde olan Konya için Meteoroloji Cumartesi gününü işaret etti. Cumartesi günü metrekare başına Konya'da 21-50 kg yağış alınması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Konya’da Cumartesi günü öğlen saatlerinde başlayıp akşam saatlerinde etkisini artıracak olan gök gürültülü yağış içi Meteorolojiden Konyalı vatandaşları uyardı. 

Meteoroloji uyardı! Konyalı sel ve taşkın olabilir

Meteoroloji Genel müdürlüğü kamuoyu ile paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Cumartesi) görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Konya'nın kuzey ve batı ilçelerinde (Meram, Selçuklu, Karatay, Derebucak, Sedişehir, Beyşehir, Hüyük, Derbent, Doğanhisar, Ilgın, Kadınhanı, Sarayönü, Altınekin, Cihanbeyli, Kulu, Yunak, Çeltik, Akşehir ve Tuzlukçu) yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” 

Konya Valiliği, ise vatandaşlara oluşabilecek sel ve taşkınlar için uyarıda bulundu. 
 

Kaynak: Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme