Metin Uca hayatını kaybetti! Metin Uca kimdir?

Geçirdiği trafik kazası sonrası yoğun bakımda tedavi altına alınan sunucu Metin Uca, hayatının kaybetti.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde trafik kazası geçiren program sunucu Metin Uca, Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı.

Yoğun bakımda tedavisi devam eden Uca’nın gece saatlerinde hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı. Metin Uca’nın vefat haberini, menajeri Kübra Kalem Baykara duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Baykara, Metin Ucamızı kaybettik. Kalbimiz acıyor." ifadelerini kullandı.

Trafik kazasında hayatını kaybeden Metin Uca, kimdir?

Metin Uca hayatını kaybetti! Metin Uca kimdir?
METİN UCA KİMDİR?


Sunucu ve seslendirme sanatçısı olarak yıllardır Türk televizyonlarında ve birçok etkinlikte yer alan Metin Uca 13 Kasım 1961 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Hakkârili ve Kürt asıllı, annesi Söğüt, Bilecikli olan Metin Uca lisans eğitimini, kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro alanlarında aldı.


1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başlayan Metin Uca, 1989 yılında TRT'ye geçti. Sonrasında ise Kanal D, Show TV, ATV ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraşan ünlü isim, 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı.

Passaparola yarışması 9 sene yayımlandı ve 740. bölümü ile ekranlara veda etti.
Metin Uca ayrıca TRT’de 180 bölüm yayınlanan Miras adlı programın sunucusu ve yaratıcı ekibinde yer aldı. Maydanoz, Büyüklere Masallar, Pişti isimli stüdyo programlarıyla da Show TV, Star TV, ATV gibi kanallarda çalıştı.

Özel Haber

Bakmadan Geçme