'Mevlana ve İnsan' Konulu Ödüllü Yarışma

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'nin Vuslatının 750. Yılı anısına Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Mevlânâ ve İnsan' temalı ödüllü fotoğraf yarışması yapıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya son katılım ise 17 Kasım 2023.

KONYA HABER: Konya Büyükşehir Belediyesi tarfından fotoğraf yarışması düzenliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Uğur İbrahi Altay başlattığı yarışma 17 Kasım tarihinden son buluyor. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî’nin Vuslatının 750. Yılı anısına Büyükşehir Belediyesi olarak hem Konya’da hem Konya dışında çeşitli etkinlikler düzenleyerek Hz. Mevlana’yı layıkıyla anmaya gayret ettiklerini ifade etti. 

Hz. Mevlana’nın tüm dünyaya mal olmuş Konya’nın ve Türkiye’nin en önemli değerlerinden birisi olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Vuslatın 750. Yılı anısına ödüllü Mevlânâ ve İnsan temalı fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Mevleviliğin ve Mevlana’nın görüşlerini yansıtabilecek her türlü fotoğraf karesinin yer alabileceği yarışmaya amatör veya profesyonel fotoğrafçılıkla uğraşan tüm Mevlana dostlarının katılımını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mevleviliğin ve Mevlânâ’nın görüşlerini yansıtabilecek; duygular, ritüeller, gösteriler, semboller, eşyalar, yapılar yarışmanın konusu olabilecek. İnsanlarda; Mevlânâ’yı ve Mevleviliği anımsatabilecek her türlü fotoğraf karesi yarışma konusuna dahil edilecek.  

Başvuruları 17 Kasım’a kadar devam edecek yarışmanın ödül töreni ve sergisi 7-17 Aralık Şeb-i Arus Haftası’nda yapılacak.

Katılımcılar ayrıntılı genel katılım koşullarına “mevlana.konya.bel.tr” adresinden ulaşabiliyor.
KONYA HABER-KONYA HAKİMİYET

Bakmadan Geçme