• Haberler
  • Konya
  • Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına özel etkinlik

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına özel etkinlik

'Sen Değerlisin Derneği'nden Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çocuklarına Özel Etkinlik: Şehir Turu ve Bowling Keyfi!'

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına özel etkinlik
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya'da faaliyet gösteren Sen Değerlisin Derneği, yürütmekte olduğu "Tarlaya Umut Ekelim" projesi kapsamında, mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına yönelik eğitimler düzenliyor.  Eğitimlerin yanında sosyal ve kültürel etkinliklerin gerçekleştirildiği projede dernek yetkilileri, çocukların yaşamlarına renk katmak ve çocuklara unutulmaz bir gün yaşatmak istedi.Şehir turu ile Konya'nın tarihi ve kültürel mirasları tanıtıldı. Ardından, keyifli bir bowling etkinliği gerçekleştirildi. 

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına özel etkinlik
Sen Değerlisin Derneği'nin başkanı Hatice Arslan, etkinliğin çocukların sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamayı hedeflediğini belirterek, "Mevsimlik tarım işçilerinin çocukları başta eğitim hakkı olmak üzere bütün hakları ihlal edilen ve insani yaşam koşullarından mahrum olan çocuklardır. Dernek olarak hakları ihlal edilen bütün çocukların haklarını aramayı görev edindik. Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarını da unutmamak için Tarlaya Umut Ekelim Projesi’ni hayata geçirdik, bu proje Hollanda Büyükelçiliği MATRA Fonu desteğiyle yürütülmektedir. Proje kapsamında çocuklara yerinde okul öncesi eğitim verilmekte, farkındalık çalışmaları yapılmaktadır. Bunların yanı sıra onlara unutamayacakları bir gün yaşatmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Onların yüzlerindeki mutluluk bize her şeyi unutturuyor." dedi.

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına özel etkinlik
Etkinliğe katılan çocuklar ise, daha önce Konya’yı hiç gezmediklerini, sadece hastaneye gidip geldiklerini, Sen Değerlisin Derneği sayesinde ilk kez Konya’yı gezdiklerini ve ilk kez bowling oynadıklarını, kendilerine sunulan bu fırsattan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, etkinlik sonunda yaşadıkları keyifli anlar için teşekkür ettiler.
Sen Değerlisin Derneği, toplumsal duyarlılığı artırmak ve çocukların haklarını aramak amacıyla çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor.

Bakmadan Geçme