• Haberler
  • Asayiş
  • Mezarlıktaki bebek ağlama sesi ihbarı polisi harekete geçirdi

Mezarlıktaki bebek ağlama sesi ihbarı polisi harekete geçirdi

Denizli'de polis ekipleri, mezarlığa annesinin kabrine giden kadının bebek ağlama sesi duyduğu yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. Yapılan kontrollerde herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Denizli’de çocuklarıyla birlikte annesinin Asri Mezarlık’taki kabrine ziyarete giden Kezban Kartal isimli şahıs, bebek ağlama sesi duyduğu gerekçesiyle korkarak mezarlıktan çıktı. Durumu 112 Acil Çağrı Merkezine ihbar eden Kartal, mezarlıktan bebek ağlama sesi duyduğunu, bir bebeğin bırakılmış olabileceği söyledi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri sevk edildi. Ekipler ihbarda bulunan Kartal’ı arayarak tarif ettiği bölgede arama gerçekleştirdi. Çalışmada sonuç alamayan ekipler bu kez Kartal’ı mezarlığa getirerek tarif etmesini istedi. Arama çalışmaları sonucunda herhangi bir bulguya rastlanılmadı.

Kızının cinlerden bahsettiği için etkisinde kalmış olabileceği düşünülen Kezban Kartal, "Mezarlığa geldiğimizde ben tenha olmasından konu açtım. Kızım da cinlerden bahsetmişti. Ben o korkuyla geldim. Bebek sesi duydum. Bir de mezarın başında bir karartı gördüm. Bu yüzden polisi aradım" ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme