Millet İttifakı'nı oluşturan partilerden, anlamlı ziyaret

Millet İttifakını oluşturan partilerin Konya il Başkanları Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şubesi ve Konya Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ederek, yanlarında olduklarının mesajını verdiler.

Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam,  Deva Partisi Konya Kurucu İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan ve Demokrat Parti Konya İl Başkanvekili Ali Seçmen Çevik ile birlikte; Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege ve 
Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir’i ziyaret etti. 

Millet İttifakını oluşturan partilerin il başkanlarının ziyaretinden memnun olduklarını belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Konya Şube Başkanı Süleyman Ege, “Konya en çok şehit veren illerimizdendir. Derneğimize şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz üyedir. Üyelerimize yaşadığı sorunları varsa çözümü için yardımcı oluyoruz. Faaliyetler düzenleyerek üyelerimizi buluşturuyoruz. Türk Milletini gururlandıran projelere de destek oluyoruz.  Siyasi partilerimiz bizi dışlamadılar. Yanımızda oldular. Sizlerde bizim yanımızda oldunuz. Terörle mücadele noktasında bütün partilerimiz ortak bir tavır içindedir. Biz Milletimizin şehidi ve gazisiyiz. Bütün siyasi partilere karşı tarafsızlığımızı koruyoruz. Siyaset üstü bir anlayış içindeyiz. Burası Türk Milletinin kalbidir. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılar diliyoruz. Ziyaretimize geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman kutsallarımız üstüne siyaset yapılmamalıdır diyerek, “Hepimiz için vatan, bayrak ve ezan kutsaldır. Hiçbir kimsenin bizi bölmeye hakkı yoktur. Hiçbir kimsede bizi bölemez. Millet olarak acıda ve tatlıda biriz ve beraber yaşıyoruz. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz bizlere emanettir. Her zaman yanlarındayız. Ülkemizin geleceğinden endişe duyduğumuz için bir araya geldik. Vatandaşımız vicdanıyla oyunu kullanarak karar verecektir” diye konuştu.    

Deva Partisi Konya Kurucu İl Başkanı Dr. Seyit Karaca bazı değerlerin hiçbir partinin tekelinde olmadığını ifade ederek, “Bazı değerlerimiz hiçbir partinin tekelinde değildir. Milletimizin ortak değerleridir. Ülkemizin yönetim sistemindeki yanlışlar bizleri bir araya getirdi. 6 parti birlikte mücadele ediyoruz.  İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi için vatandaşımız düşünerek karar verecektir. Bizler her zaman şehitlerimizin ailelerinin ve gazilerimizle beraberiz.”

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam derdimiz ülkemizdeki yanlış sisteme son vermek olduğunu dile getirerek, “Millet İttifakı olarak bir araya gelmemiz ve derdimiz ülkemizdeki yanlış sisteme son vererek, daha ileriye taşımaktır. Ülkemiz bölgesinde daha güçlü olması gerekirken, bir seçim sürecine girdik. Ülkemizdeki yanlış sistemini ve eksik olan hizmetlerini konuşmamız yerine,  hiçbir alakası olmayan ve toplumu yaralayan bir süreci yaşıyoruz. Bundan kurtulmalıyız. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz Türk Milletine ve bizlere emanettir” diye konuştu. 

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ahmet Arslan buraların bizim yerimiz ve kalbiz olduğunu vurgulayarak, “ Şehit ailelerimizin ve gazilerin yerleri bizim yerimiz ve kalbimizdir. Milet olarak manevi değerlerimiz bizim için ortak değerlerdir. Manevi değerlerimiz üzerinde siyaset olmaz ve yapılmamalıdır. Bu yanlışın faturası ağır olur.  İktidarın halkımızı kutuplaştırma siyaseti tehdit oluşturuyor. Bu siyasi anlayıştan iktidarın uzaklaşması gerekiyor” şeklinde konuştu. 

Demokrat Parti Konya İl Başkanvekili Ali Seçmen Çevik,  “Gelinen noktada Türk ve İslam dünyasında birleşmeye ihtiyaç vardır.  Toplumumuz iki şeyden uzak durmalıdır. Birisi israftır. Diğeri de iftiradır. Ülke olarak birleşmek zorundayız. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz bizleri emanettir. Umarım ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçiminde halkımız en doğru kararı verecektir” ifadelerini kullandı.  

Konya Şehit Aileleri Derneği Başkanı Recep Pekdemir, “Şehitlerimiz ülkemizin geleceği için canlarını feda ettiler. Bizim bir parti hariç bütün partilere kapımız açıktır. Sizlerin vatansever olduğunu hepimiz biliyoruz.  Vatan, bayrak ve ezan hepimizin ortak değeridir.  Bunların üzerinde siyaset yapılmasın. Bizim ülkemiz kazansın. Milletvekili seçilenlere hayırlı olsun diyorum. Sizlere de başarılar diliyoruz. Bizleri unutmayarak ziyaretimize geldiğiniz için teşekkür ediyoruz. 
 

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme