• Haberler
  • Konya
  • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'ya Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'ya Geliyor

Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi'nin resmi açılışı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katılımı ile 29 Eylül Cuma günü gerçekleşecek.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'ya Geliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KONYA HABER: Selçuklu Belediyesi bünyesinde, okul dışı öğrenme ortamlarından olan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi’nin resmi açılışı 29 Eylül Cuma günü gerçekleştirilecek. Düzenlenecek olan törene Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’de katılım sağlayacak.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'ya Geliyor
Selçuklu Belediyesi eğitime olan katkına bir yenisini daha ekliyor. Selçuklu Belediyesi’nin okul dışı öğrenme ortamlarından olan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi sunduğu eğitimlerle yıl boyunca her eğitim düzeyinden binlerce öğrenciye hizmet veriyor. Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi sunduğu eğitimlerle geleceğin donanımlı ve vizyon sahibi bireylerinin yetişmesine ve yeni yeteneklerin keşfedilmesine katkı sağlıyor. Akademide; CBS Harita Okur Yazarlığı, Siber Güvenlik, İHA-Mekatronik, Tasarım ve Üretim, Vefa Gençlik, Genç Kalemler Hitabet ve Yazarlık, Tarih, Müzik, Fotoğrafçılık, Organik Oyuncak Üretimi, Moda Tasarım ve Takı Tasarım olmak üzere toplam 12 atölye yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'ya Geliyor
Başkan Pekyatırmacı; “Eğitime olan yatırım yarınlara yatırım”
Selçuklu Belediyesi tarafından açılacak olan Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akdemisi’in yarınlara yapılan bir yatırım olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı “Bu çalışmalar içerisinde ilçemize kazandırdığımız okul dışı öğrenme ortamları büyük öneme sahip. Bu kapsamda Beyhekim Gelişim ve Teknoloji Akademisi ile çocuklarımızın, gençlerimizin kişisel gelişimleriyle ilgili farklı çalışmalar yapmalarına, kendilerini keşfetmelerine, ilgilerini ve kabiliyetlerini ortaya çıkartarak bu yönde kendilerini geliştirmelerine katkı sunuyoruz. Yeni eğitim döneminde de güzel işlere imza atacak olan akademimizin resmi açılışını Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in de katılacağı program ile gerçekleştireceğiz. Türkiye Yüzyılı’na yeni eserlerle katkı sunmanın mutluluğunu yaşadığımız açılış programına tüm Konyalı hemşehrilerimizi davet ediyorum.” Dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Konya'ya Geliyor

KONYA HABER KONYA HAKİMİYET
 

Yorumlar 1
Muhammed Akbulut 27 Eylül 2023 15:18

Çok güzel çok anlamlı bir haber emeği geçen herkesin emeğine sağlık

Bakmadan Geçme