Minikler karnelerini Kavuş'un elinden aldı!

Meram Mehmet Kadir Özgüzar İlkokulu öğrencileri, yarıyıl karnelerini Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş'un elinden aldılar. Kavuş, öğrencilere tatil döneminde iyi dinlenmeleri, eksiklerini gidermeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak karne hediyesi verdi. 

Minikler karnelerini Kavuş'un elinden aldı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Mehmet Kadir Özgüzar İlkokulu öğrencilerinin 2023-2024 eğitim öğretim yılı ara karne heyecanlarına ortak oldu. Karne dağıtımında Başkan Kavuş’a Meram İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ayşe Kalay ve Ahmet Kocagöz de eşlik etti. Okul Müdürü Zeki Turhan, Başkan Mustafa Kavuş’a okulu gezdirerek, bilgi verdi. Karne dağıtımı öncesinde okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Başkan Kavuş, onlarla bir süre sohbet etti. 

BAŞKAN KAVUŞ, ÖĞRENCİLERLE TEK TEK İLGİLENİP SOHBET ETTİ 

Öğretmenlerle sohbet ve karşılıklı görüş alışverişinin ardından sınıflara geçen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, öğrencilerin karnelerini dağıttı. Tüm öğrencilerle tek tek sohbet eden ve karnelerinde başarılı olan öğrencileri tebrik eden Başkan Kavuş, tatil dönemini en faydalı şekilde geçirmelerinin yanı sıra bol bol dinlenmeleri, kitap okumaları için onlara tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere karne hediyesi olarak “Kelime Oyunu” isimli akıl ve zeka oyunu hediye eden Başkan Kavuş, sınıf öğretmenlerine de geleceğin mimarı çocukların yetişmesinde gösterdikleri fedekarlık için teşekkür etti. Başkan Kavuş, okulda öğrenim gören özel öğrencilerin de karnelerini ve okuma belgelerini dağıttı. Burada öğrenim gören özel çocuklarla özel olarak ilgilenen Başkan Kavuş, çocuklar ve eğitimcileriyle bir süre sohbet etti. Başkan Kavuş ziyaretini, hazırlanan platformda özel çocuklarla çektirdiği hatıra fotoğrafıyla tamamladı. 

BAŞKAN KAVUŞ; “DİNLENİLMİŞ VE İYİ DEĞERLENDİRİLMİŞ BİR TATİL ÇOCUKLARIMIZI HER AÇIDAN MOTİVE EDECEKTİR” 

Öğrencilerin dönem boyunca emek sarf ederek iyi bir tatili hak ettiklerinin altını çizen Başkan Kavuş, ara dönem tatiline girilmesi sebebiyle yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Verilen karnelerle çocuklarımız, 15 günlük ara tatil dönemine girdiler. Bol bol dinlenip oyunlar oynayacaklar. Tatil dönemi, kendini geliştirmek, eksiklerini tamamlamak, geleceğe daha iyi hazırlanmak adına aynı zamanda bir fırsattır. Eminim onlar bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceklerdir. Anne babalar da bu süreçte onlara destek verecekler. Bugün atılan her küçük adım, kazandırılan en ufak alışkanlık onların geleceğini şekillendirecektir. İnşallah bu ara tatilden ikinci döneme yeniden motive olmuş, enerji toplamış bir şekilde geri dönecekler. Bu çerçevede en büyük teşekkürümüz de öğretmenlerimiz için. Büyük emek ve fedakarlıklarla çocuklarımızı yetiştiriyor, geleceğe hazırlıyorlar. Hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, yaptıkları büyük vazife için her birine teşekkür ediyorum.” 

Bakmadan Geçme