Nevşehir'deki Programda Buluştular

Büyükşehir yasası ile İl Özel İdareleri kapatılmadan önce Konya merkez ve ilçelerindeki birçok yatırımın gerçekleştirilmesinde önemli kararlara imza atan Konya'nın Eski İl Genel Meclisi Üyeleri, Nevşehir'in Kozaklı İlçesinde düzenlenen etkinlikte bir araya gelerek hasret giderdi.

Konya İl Genel Meclisi’nin 18’inci, 19’uncu ve 20’nci dönemlerinde görev yapmış Eski İl Genel Meclisi Üyeleri geleneksel olarak düzenlenen program çerçevesinde Nevşehir’in Kozaklı İlçesinde düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. 20. Dönem Konya İl Genel Meclisi Başkanlığının yanı sıra Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesinde Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Ali Selvi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen programa, Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı, TBMM 22. Dönem AK Parti Konya Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi Halil Ürün, İl Genel Meclis Üyeleri ve aileleri katıldı.

Farklı etkinliklerin gerçekleştirildiği buluşmada, İl Genel Meclis Üyeleri ve aileleri Kapadokya’nın Paşabağı bölgesindeki peri bacalarını, rahipler vadisini, Avanos ve Kızılırmak’ı rehber eşliğinde ziyaret ederek hoşça vakit geçirdi. Grup Aksaray’daki Somuncu Baba Türbesini de ziyaret ederek dualar okudu.

‘Konya’da Hayırla Anılan Hizmetlere İmza Attık’

İl Genel Meclisi Üyelerinin birbirleriyle irtibatının ne kadar önemli olduğunu, büyük değerler ifade ettiğini kaydeden Ali Selvi, fırsat buldukça bu tür etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, “Farklı dönemlerde görev yapmış arkadaşlarımızı bir araya getirerek hem onların birbirleriyle kaynaşmalarını hem de dostluklarının devamına vesile olmaya çalışıyoruz.” dedi. Osmanlı ve Cumhuriyet tarihinin en önemli hizmetlerinden biri olan yerel yönetim reformu sürecinde, İl Genel Meclisi Üyelerinin Konya’da hayırla anılan hizmetlere imza attığının altını çizen Selvi, tüm bu hizmetlerin karşılığında her fırsatta vatandaşlardan hayır duası almalarının da kendilerini son derece mutlu ettiğini söyledi. Selvi, katılımlarından dolayı Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve TBMM 22. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Halil Ürün ile İl Genel Meclis Üyeleri ve ailelerine teşekkür etti.

‘Gönüllülük Esasının Yanında Şahsi Menfaat Yoktur’

Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve TBMM 22. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Halil Ürün ise konuşmasında, İl Genel Meclisi Üyeleri arasındaki birlik ve beraberlikten duyduğunu memnuniyetini dile getirerek bugün en çok buna ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Dijitalleşmenin artmasıyla insanlar arasındaki bağların gevşemesinin gönül muhabbetinin önemini daha çok ortaya koyduğunu ifade eden Ürün,

“Hizmetlerde sadece bilgi birimi yetmez. Heyecan, aşk, sevda ve sevmek şart, dünyanın en üretime açık olan tarzı, üslubu gönüllülük esasıdır. Gönüllülük esası ile birçok şey çözülür, çözüme kavuşur. Gönüllük esasının yanında şahsi, kişisel menfaat yoktur. Umumi menfaat vardır. Makam, mevki hesabı yoktur. Kendi bulunduğu konum en güzel makamdır. İl Genel Meclisi Üyeleri arasında bunu gördüm.” dedi. Ürün konuşmasının sonunda, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Bakmadan Geçme