O sektörde tatil günü değişti

Konya'da Berberler ve Kuaförler Odası kuaförler arasında yaptığı anket sonucu bayan kuaförlerin haftalık tatil gününü değiştirdi. Bayan kuaförleri artık Pazar günü kapalı olacak

O sektörde tatil günü değişti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konya Valiliği, Konya Ticaret Odası, Karatay, Selçuklu ve Meram Belediyelerinin onayı ile bayan kuaförlerin salı günü yaptıkları haftalık tatil günü pazar gününe alındı. Artık bayan kuaförleri de her hafta pazar günü kapalı olacak. 1 Mart 2024 tarihi itibariyle pazar günü iş yerlerini açan işletmelere cezai işlem uygulanacak. 

O sektörde tatil günü değişti

Konya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Baranok, "Bayan kuaförler arasında yaptığımız anket sonucu haftalık tatil gününün pazar günü yapılması sonucu çıktı. Konya Valiliği, Konya Ticaret Odası, Karatay, Selçuklu ve Meram Belediyelerinin onayı ile her hafta salı günü tatil yapan bayan kuaförleri pazar günleri tatil yapmaya başlayacak. Uygulama 1 mart 2024 tarihi itibariyle devreye girecek ve 3 mart pazar günü bayan kuaförleri kapalı olacak." dedi. 

O sektörde tatil günü değişti

Baranok, daha önceden gelin başı ve nişan başı randevusu bulunan bayan kuaförlerin de düğün davetiyesi ile birlikte odaya müracaat etmeleri gerektiğine dikkat çekerek pazar günü iş yerlerini açan işletmelere cezai işlem uygulanacağını söyledi. 

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak da alınan kararın bayan kuaförlerinin isteği doğrultusunda gerçekleştirildiğini belirterek tüm bayan kuaförlerin alınan karara uymasını istedi.
 

Yorumlar 1
Duyarlı Vatandaş 08 Şubat 2024 12:53

Kuaförler esas pazar günü lazım. Düğünler pazar günü yapılıyor. Bu nasıl bir karar. Mağduriyet doğurur.

Bakmadan Geçme