O tesis 2 ayda 10 milyon liralık üretim yaptı

Karatay Belediyesi'nin Temmuz ayının sonunda hayata geçirdiği Beton Elemanları Üretim Tesisi 2 ayda 10 Milyon liralık üretim yaptı

O tesis 2 ayda 10 milyon liralık üretim yaptı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karatay, kendi kilitli parke taşını ve bordürünü üretiyor

Temmuz ayının sonunda Tatlıcak Mahallesi’nde hizmete açılan, 12 bin 331 metrekarelik alana kurulu tesis; 1551 metrekare kapalı depolama ile üretim hacmine sahip. Fabrika aynı zamanda kilit parke ve bordür taşının yanı sıra bims briket, beton briket ile kısmi hazır betonunu da üretebiliyor. 
Günlük 1200 metrekare kilitli parke taşı veya 1300 mtül de bordür üretebilen tesis, yıllık ortalama 300 bin metrekarenin üzerinde kilitli beton parke taşı üretimi yapabiliyor. Yine söz konusu tesis, yıllık ortalama 325 bin metre de bordür taşı imalatı gerçekleştirebiliyor. 

O tesis 2 ayda 10 milyon liralık üretim yaptı

Karatay’ın tesisi, 2 ayda 10 Milyon Tl değerinde üretim yaptı

Açıldığı günden bu yana olan 2 aylık süreçte 70 bin metrekare kilitli parke taşı üreten Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi, bu üretimi sayesinde Karatay Belediyesi’ne önemli oranda tasarruf etme imkanı sağlamış oldu. Yeni yatırım rekor düzeylerde parke yol çalışması yapan Karatay Belediyesi'nin giderlerini önemli ölçüde azaltarak, çalışmaları sürdürülebilirliğine de katkı sağladı.

O tesis 2 ayda 10 milyon liralık üretim yaptı

İlçemize ve belediyemize değer katmayı sürdüreceğiz 

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak bugüne kadar hizmete açtıkları tüm yatırımlarını ve projelerini kendi özkaynaklarıyla hayata geçirdiklerini hatırlatarak Karatay Belediyesi Beton Elemanları Üretim Tesisi’nin de aynı hassasiyetle ilçeye kazandırıldığını belirtti.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak bizlere emanet olarak bırakılan kaynakların doğru ve verimli bir şekilde kullanılmasına büyük önem veriyoruz. Temmuz ayının sonunda açılışını yaptığımız Beton Elemanları Üretim Tesisimiz sayesinde belediyemizin altyapı çalışmalarının en büyük gider kalemlerinden biri olan kilitli parke ve bordür taşını artık kendimiz üretiyoruz. Üreten belediye vizyonumuza uygun bir şekilde hareket ederek kurduğumuz Beton Elemanları Tesisimizde 2 ayda 70 bin metrekarenin üzerinde kilitli parke ürettik. Bu üretimimizin de piyasa değeri ise 10 milyon lira. Karatay Belediyesi olarak bu doğrultuda hareket etmeye ve proje üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

O tesis 2 ayda 10 milyon liralık üretim yaptı

Bakmadan Geçme