O vali binlerce ailenin ihtiyaçlarını karşıladı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 2020 yılından günümüze kadar şehit ailelerine, gaziler, yaşlılar ile ekonomik yoksunluk içinde olan vatandaşların dertlerini derman oldu.

Toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik olarak yapılan “Gönülden Gönüle” projesi yönetiminde şehit aileleri, gaziler, engelliler, yaşlılar, yetim ve öksüzler ile ekonomik yoksunluğu olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak, toplumsal duyarlılık oluşturmak için Kocaeli Valisi Seddar Yavuz çalışmalarını sürdürüyor. 

Vali Seddar Yavuz ile eşi Selda Yavuz, kurucusu oldukları ve Kocaeli Valiliği koordinesinde yürütülen "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında bugün Kandıra ilçesinde şehit yakını, yaşlı-engelli, yetim-öksüz, ihtiyaç sahibi kişiler olmak üzere 13 aileyi evlerinde ziyaret etti. 
Yapılan ziyaret kapsamında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin çektileri sıkıntı ve sorunlarını dinleyen Yavuz, talepleri yerinde inceleyerek dertleriyle hemhal oldu. 

Şehit Pyd. Çvş. Ahsen Budak'ın evine misafir olan, bir ihtiyaçları olup olmadığını soran Yavuz çifti, "Vatan, bayrak ve millet sevgisi uğruna bir an bile düşünmeden şehadete yürüyen yiğitlerimiz ve onların kıymetli aileleri ile Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir" diyerek, hayır dualarını aldı.
 

Bakmadan Geçme