Öğrenci yazar buluşmaları devam ediyor

Konya İl Milli Müdürlüğü tarafından Türkiye Yazarlar Birliği ve Anadolu Mektebi iş birliği içerisinde uygulanan 'Yazarlarımız Okullarda' projesi kapsamında ilçelerde düzenlenen yazar buluşmaları, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde de devam etti.

Öğrenci yazar buluşmaları devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bu dönemin ilk programı Karapınar İbrahim Gündüz Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Ahmet Sorgun öğrencilerle bir araya gelerek “Türkiye Türkiye’den Konya Konya’dan Büyüktür” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Seydişehir Muhsin Kiremitçi Fen Lisesine giden Ahmet Demirel de “İmkânları Fırsata Çevirme” başlıklı bir konferans verdi.

Bozkır Anadolu Lisesinde “Milli Şairde Dirilmek” başlığı altında Mehmet Akif Ersoy hakkında konuşma yapan Bekir Şahin’in ardından Mehmet Ali İnan, Halkapınar Arif Arık Çok Programlı Anadolu Lisesinde “Resulullah’ın Vedası” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi

.Öğrenci yazar buluşmaları devam ediyor

Emirgazi Şehit Serkan Çölkesen Çok Programlı Anadolu Lisesinde “Okuma Kültürü ve Yazar Okuma Yöntemi” üzerine konuşma yapan Atilla Yaramış’ın ardından dönemin son programı Derebucak ilçesinde düzenlendi. Faruk Yazar, Derebucak Çok Programlı Anadolu Lisesinde öğrencilerle buluşarak “İletişim ve Sanat” konusunda konuşma yaptı.

"Yazarlarımız Okullarda" projesi kapsamında düzenlenen okul-yazar buluşmalarına Eylül ayı itibariyle devam edilecek ve Aralık ayına kadar 31 ilçenin tamamında programlar yapılmış olacak.

Öğrenci yazar buluşmaları devam ediyor


 

Bakmadan Geçme