Öğrenciler ölümden döndü

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Yusuf Şenel Ortaokulunun dış cephesindeki sıvalar döküldü. Olayın ders saatinde yaşanması ve bahçede öğrencinin bulunmaması gerçekleşebilecek faciayı önledi.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 2019 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen ödenek ve hayırsever Yusuf Şenel’in desteğiyle eğitim öğretime kazandırılan Yusuf Şenel Ortaokulunun dış cephesindeki sıvalar, iddiaya göre öğrenciler okuldayken döküldü. Olayın ders saatinde yaşanması ve bahçede öğrencinin bulunmaması muhtemel bir faciayı önlerken, okul yönetimi tarafından güvenlik amacıyla sıvaların döküldüğü alana şerit çekildi.
Okul çıkış saatinde öğrencilerini almaya gelen veliler, dökülen sıvaları binanın kenarına toparlanmış ve etrafı çevrilmiş halde görünce, "Burası bizim yavrularımızın eğitim yuvası. Bu binanın duvarlarının yağmura, rüzgara dayanıklılığının sürekli göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu olay yaşandığında burada bir çocuğumuz olsaydı bunun hesabını bize okul müdürleri, öğretmenler mi verecekti? Bir de dökülen sıvaları bina duvarlarının kenarlarına itmişler. Bu nasıl bir vurdumduymazlık?" diyerek duruma tepki gösterdi.

Bakmadan Geçme