• Haberler
  • Türkiye
  • Ordu'da yaşanan sel felaketi: İkizce ilçesinde dramatik durum

Ordu'da yaşanan sel felaketi: İkizce ilçesinde dramatik durum

Ordu'nun İkizce ilçesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli yağışlar, bölgede büyük bir felakete yol açtı. İşte detaylar:

Ordu'da yaşanan sel felaketi: İkizce ilçesinde dramatik durum
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İkizce ilçesindeki metrekareye düşen yağış miktarı 186,7 kilogramı buldu. Bu yoğun yağışlar sonucunda Çaybaşı ilçesinde de 78,43, Ünye ilçesinde ise 89,8 kilogram yağış kaydedildi. Şiddetli yağışlar, bölgede sel ve heyelanlara neden oldu.

Ordu'da yaşanan sel felaketi: İkizce ilçesinde dramatik durum


İnsan Kaybı ve Hasarlar


Yağışların etkisiyle İkizce ilçesinde birçok mahallede su baskınları ve heyelanlar yaşandı. En acı haber ise 83 yaşındaki Hatice Kocakoç'un sel sularına kapılarak yaşamını yitirmesi oldu. Bölgede toplamda 6 su baskını ve 10 mahsur kalma ihbarı yapıldı. Yetkililer, olayların ardından hızla müdahaleye geçerek arama-kurtarma çalışmalarını sürdürdü.


Altyapı ve Ulaşım Sorunları


Yaşanan sel felaketi nedeniyle Ünye-İkizce kara yolu, heyelan nedeniyle kapanırken, bölgede yollarda, altyapı ve üstyapıda ciddi hasarlar meydana geldi. Karayolları ekipleri tarafından yürütülen yol açma çalışmaları devam ediyor ve ulaşım tali yollardan sağlanıyor. Belediye ekipleri ise rüsumat çalışmalarını sürdürerek hasarlı bölgelerde düzenlemeler yapıyor.

Ordu'da yaşanan sel felaketi: İkizce ilçesinde dramatik durum


Kurtarma Çalışmaları Sürüyor


Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi Güler, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, yağışların etkilerini azaltmak için 615 personel ve 259 iş makinesiyle çalışmaların devam ettiğini belirtti. Güler, tüm kurumların koordineli bir şekilde çalışarak bölgedeki vatandaşların yanında olduklarını vurguladı.


Yaşanan bu doğal felaket sonrasında Ordu'da hızla toparlanma ve iyileştirme çalışmalarının sürdüğü bildiriliyor. Konuyla ilgili güncel gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.
 

Bakmadan Geçme