Otomobil köprüden dereye uçtu: 2 kişi kayıp

Antalya'da bir otomobil dereye uçup suya gömüldü. 3 kişi tomobilden yaralı olarak kendi imkanlarıyla çıktı, 2 kişiye ise ulaşılamadı.

Kaza gece saatlerinde Aksu İlçesi Gökdere Mahallesi’nde meydana geldi. İçerisinde 5 kişi olduğu belirtilen 15 MA 0595 plakalı otomobil, yaklaşık 2 metre yükseklikteki köprüden dereye uçup suya gömüldü. Araçta bulunan yabancı uyruklu ve isimleri henüz bilinmeyen 5 kişiden 3’ü kendi imkanlarıyla araçtan çıktı. Durumun ihbarı üzerine olay yerine Jandarma Arama Kurtarma (JAK), itfaiye, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler belirtilen adrese gelirken, kazada yaralanan 3 kişi ambulanslarla hastaneye sevk edildi. Derede kaybolan 20’li yaşlardaki bir kadın ile çocuk olduğunun belirtilmesi üzerine dalgıçlar derede arama çalışmalarına başladı.

Arka koltuk 1 kilometre uzaklıktan çıktı

Ekipler ilk olarak otomobilin bulunduğu noktadan arama çalışmalarına başladı. Derenin içinin adeta didik didik arandı. Akıntı yönüne doğru yapılan aramalar sonucunda 1 kilometre uzaklıktaki dere menfezinde aracın arka koltuğu bulundu. Ekipler bu noktada çalışmalarını yoğunlaştırsa da kayıplara ulaşılamadı. Yaklaşık 4 saat süren arama çalışmalarının gündüz devam edeceği belirtildi.

Terlik dikkat çekti

Kazanın gerçekleştiği köprüde küçük bir çocuğa ait terlik ve aracın parçalarının yer alması dikkat çekti. Çekici yardımıyla dereden çıkartılan aracın arka bagajında ise bir kasada kabakların bulunduğu, arka camında da Zeynep yazısının yer aldığı görüldü.

Bakmadan Geçme