Palut ile yollar ayrıldı

Konyaspor'da Teknik Direktör İlhan Palut ile yolların ayrılmasına karar verildi. Yönetim ile hoca, sözleşme feshi için ayrıntıları görüşecek.

Anadolu Kartalında son haftalardaki düşüşün faturası Teknik Direktör İlhan Palut’a kesildi. Konyaspor Yönetimi, kan değişikliğine gidilmesine karar vererek, karşılıklı yapılan görüşmeler sonucunda İlhan Palut’un sözleşmesini fesih etti.

Yeşil-beyazlı yöneticiler, takımın son haftalarda puan kaybı yaşaması nedeniyle İlhan Palut’a bir kan değişikliğine ihtiyaç duyulduğu yönünde kararını iletirken, İlhan Palut da bu karara olumlu cevap verdi ve karşılıklı anlaşarak sözleşme feshi yapıldı. Kararın ardından İlhan Palut ve ekibi futbolcularla vedalaştı.

2021 Şubat'ta İsmail Kartal ile yolların ayrılmasının ardından Konyaspor'da göreve başlayan İlhan Palut, yeşil-beyazlı takımın başında çıktığı 82 resmi maçta 37 galibiyet, 26 beraberlik ve 19 yenilgi aldı. Konyaspor’un Türkiye Kupası’nda oynayacağı Gaziantep FK maçına altyapı antrenörleri yönetiminde çıkması beklenirken, Konyaspor yönetiminin yeni hoca adayları ile görüşmelere başladığı öğrenildi. Alınan bilgiye göre teknik direktör adayları arasında yerli ve yabancı isimlerin olduğu ifade edilirken, kısa süre içerisinde yeni teknik adamın netlik kazanması bekleniyor. Konyaspor’da yaşanan bu beklenmedik yol ayrılığı yeşil-beyazlı taraftarlar tarafından büyük bir şokla karşılanırken, taraftarlar sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla üzüntülerini dile getirdiler.

 

Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme