Piknikte doyasıya eğlendiler

Görme engelliler birlik ve dayanışma platformu kapsamında, Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şubesi, Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi, Konya Engelsiz Yaşam Derneği, Necmettin Erbakan üniversitesi Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü, tarafından Kamu kurumlarımızın destekleriyle düzenlenen piknik organizasyonunda engelli bireyler ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Piknikte doyasıya eğlendiler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karatay Şehir Parkı’nda gerçekleşen etkinlikte konuşan  Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Aşır ÖZCAN, Engellilerle ilgili farkındalığı arttırmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Engellilerin bireysel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak aynı zamanda engellilerin ve ailelerinin sosyalleşmeleri, kaynaşma ve dayanışmalarına destek olmak amacıyla bu programı organize ettik. Programımıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şube Başkanı Mustafa KARACA ise, “Görme engelli bireylerin eğitim olanaklarından faydalanmasını, sosyal, kültürel ve birçok alanda çeşitli faaliyetlerde bulunmasını sağlamak için etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu piknik organizasyonunda da engelli bireylerin daha çok sosyalleşmesini, duyarlı vatandaşlarımızla buluşup kaynaşmasını sağlamaya çalıştık. Verdikleri destekten dolayı kamu kurumlarımıza ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek düzenlediği etkinliğin önemine değinen Necmettin Erbakan üniversitesi Engelli Öğrenci Birim Koordinatör Yardımcısı İsmet Çavdar, “Hem engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin eğlenceli bir gün geçirmeleri hem de farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Desteklerini bizden esirgemeyen kamu kurumlarımıza gönüllülerimize ve programda emeği olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme