Polisi gördü kaçmaya başladı, üzerinde uyuşturucu yakalandı!

Konya'nın Akşehir ilçesinde devriye gezen polis ekiplerini görünce kaçan şahsın üzerinden uyuşturucu madde ele geçirildi, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan ve uyuşturucu madde kullanan şahıslarla ilgili yaptığı operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.

Bu çalışmalar kapsamında Yeni Mahallede devriye gezdiği sırada bir şahsın koşarak ara sokağa kaçtığını fark etti.  İhlas Haber Ajansından edinilen bilgiye göre yaşanan kovalama sonrası kaçan şahıs, polis ekiplerince yakalandı. Üzerinden uyuşturucu madde çıkan şüpheli S.A. sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Şüpheli S.A.'nın üzerinde uyuşturucu olduğu için korkup kaçtığını söylemesi yapılan üst aramasında, 6 parça halinde yaklaşık 140 içimlik kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid bonzai, bir adet bonzaili sigara ile bir adet makas ele geçirildi. Gözaltına alınan S.A. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve Uyuşturucu Madde Ticareti" suçlarından işlem yapıldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli S.A., sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi.
 

Bakmadan Geçme