Reklam panosunun altında kalarak hayatını kaybetti

Ankara'da 22 yaşındaki genç kız fırtınadan dolayı yerinden sökülen reklam panosunun altında kaldı. Olay sonucu genç kız hayatını kaybetti.

Sincan’da 22 yaşındaki Ayşe Yavuz isimli genç kız, dün gece etkili olan sağanak ve kuvvetli fırtınadan dolayı devrilen 10 metrelik reklam panosunun altında kalarak hayatını kaybetti. spor salonundan çıktığı ve yağmurdan korunmak için tabelanın altına sığındığı öğrenildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen genç kız kurtarılamadı. Yavuz’un cansız bedeni Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

"Hali hiç iç açıcı değildi"

Olayla ilgili konuşan esnaf Bilal Yılmaz, "Dün gece bir fırtına yaşandı. Fırtınadan dolayı da reklam tabelası devrildi. Tabelanın altındaki durakta bekleyen üç kişiden ikisi dükkanımıza sağındı. Diğeri ise yaralanmıştı, kafasına cam girmiş. Bize, tabelanın altında bir kızın kaldığını söylediler. Gittiğimizde nabzı atıyordu ve bana ’tamam’ dedi. Daha sonra can verdi. Tamamen tabelanın altında kaldığı için müdahale de edemedik. Kurtarıldıktan sonraki hali hiç iç açıcı değildi. Bacağı ters dönmüştü. Yüzü tanınacak halde değildi. Bence inanılmaz bir ihmal var burada. Tabela ilk takıldığı zaman çok önlem alınmadığını düşünüyorduk" ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme