• Haberler
  • Konya
  • Rektör Aksoy, TEKNOFEST takımlarıyla bir araya geldi

Rektör Aksoy, TEKNOFEST takımlarıyla bir araya geldi

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, TEKNOFEST İstanbul'da mücadelede eden takımlarla bir araya geldi.

Rektör Aksoy, TEKNOFEST takımlarıyla bir araya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KONYA HABER: Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, yaptığı açıklamada önemli bir organizasyonda buluştuklarını söyledi. Gençlerin yarışmalara ilgisinden dolayı oldukça memnuniyet duyduğunu ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Selçuk Üniversitesi olarak Milli Teknoloji Hamlesi çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalara destek vermeye çalışıyoruz. Bu noktada ortaya sunulan vizyonların devam etmesini önemsiyoruz.” dedi.
Yarışmalara hazırlık sürecinde ilk olarak takımların durumlarını analiz ettiklerini belirten Prof. Dr. Aksoy, “Ciddi anlamda hazırlandığımızı düşünüyorum. 66 takımla katıldık ve takım katılım sayısı itibarıyla ender üniversitelerden birisiyiz. TEKNOFEST’in ilk gününden itibaren paydaş üniversiteler arasında yer alıyoruz. Yarışmaya destek veren, kapsamlı şekilde katılım sağlayan bir üniversiteyiz.” diye konuştu.
 Yarışmalarda derece almak ve belirli birincilikler elde etmekten ziyade öğrencilerin yarışlarda projelerinin desteklendiğini görüyor olmalarının son derece değerli olduğunu anlatan Prof. Dr. Aksoy, “66 takımımızın 32’si TEKNOFEST Final’e kaldı. Şu an itibarıyla 32 takımımız arasında 5 derece alan takımımız var. Geçen sene 15’e yakın ödül aldık. Bu sene de yine aynı sayılara ulaşacağımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

KONYA HABER - HAKİMİYET
 

Bakmadan Geçme