• Haberler
  • Konya
  • Rektör Aksoy, Ziraat Fakültesi laboratuvarlarını ziyaret etti

Rektör Aksoy, Ziraat Fakültesi laboratuvarlarını ziyaret etti

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Ziraat Fakültesi bünyesindeki laboratuvarları ziyaret etti.

Rektör Aksoy, Ziraat Fakültesi laboratuvarlarını ziyaret etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KONYA HABER: Rektör Prof. Dr. Aksoy, ilk olarak yenilenen Bitki Fizyolojisi Laboratuvarını ziyaret ederek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Dekan Prof. Dr. Sait Gezgin ve Prof. Dr. Mehmet Hamurcu’dan bilgi aldı.
Bitki fizyolojisi, stres fizyolojisi ve tarım alanında laboratuvar ya da arazi koşullarında fizyolojik ve tarımsal araştırmaların yapılması amacıyla kurulan laboratuvar, su kültürü kabininde deneysel çalışmalarda buğday (Triticum aestivum), fasulye (Phaseolus vulgaris),  soya (Glycine max), arpa (Hordeum Vulgare), çavdar (Secale cereale), havuç (Daucus carota), kenevir (Cannabas), kabak (Cucurbita pepo), karpuz (Citrullus lanatus) gibi bitkilere farklı stres uygulamaları yapılarak bitkilerin fizyolojik, morfolojik ve biyokimyasal etkilerinin incelenmesine olanak sağlıyor.
Rektör Aksoy ve beraberindeki öğretim üyeleri, daha sonra Biyoteknoloji Laboratuvarı ile laboratuvara bağlı hazırlık odası ve büyütme kabinlerini inceledi. Prof. Dr. Aksoy, burada Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Osman Doğan, Prof. Dr. Erdoğan Eşref Hakkı, Doç. Dr. Mustafa Yorgancılar ile doktora öğrencisi Enes Yakışır’dan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.
Ziyarete Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Çiftci, Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk ile İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş eşlik etti.

KONYA HABER - HAKİMİYET
 

Bakmadan Geçme