Rektör Çelik öğrencilerle buluştu

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, liseli gençlere gelecekleri ve kariyer planlamalarıyla ilgili önemli katkılar sunan 'Geleceğin Yol Haritası ve Gençlerle Kariyer Sohbeti' programında öğrencilerle bir araya geldi, gençlere gelecekleriyle ilgili tavsiyelerde bulundu.

Rektör Çelik öğrencilerle buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karatay Belediyesi, gençlerin kariyer rotalarını belirlemesine katkı sunmak amacıyla düzenlediği kariyer programlarını sürdürüyor. Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, liseli gençlere gelecekleri ve kariyer planlamalarıyla ilgili önemli katkılar sunan “Geleceğin Yol Haritası ve Gençlerle Kariyer Sohbeti” programında öğrencilerle bir araya geldi, gençlere gelecekleriyle ilgili tavsiyelerde bulundu.
Karatay Belediyesi, öğrencilerin bireysel kariyer planlamalarına destek olmak, gençlerin sosyal, kültürel ve eğitim hayatlarına katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Yol Haritası ve Gençlerle Kariyer Sohbeti” programları devam ediyor.

Rektör Çelik öğrencilerle buluştu
KTÜN REKTÖRÜ OSMAN NURİ ÇELİK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Bu kapsamda geçtiğimiz hafta lise öğrencilerine yönelik olarak ilki düzenlenen programda Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, öğrencilerle bir araya gelmişti. Kariyer sohbetlerinin ikinci programında ise Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, Karatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi gençlerle buluştu. 
KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik, gençlerin kariyerlerini planlamada ve hayata geçirmede uymaları gereken hususları ve tecrübelerini tek tek öğrencilerle paylaştı. 
Öğrencilerle hayata dair tecrübelerini paylaşan ve özgeçmişi hakkında bilgiler veren Osman Nuri Çelik, konuşmasında eğitim hayatına dair de gençlere tavsiyelerde bulundu. Çelik ayrıca; gelecekleri, üniversite hayatları ve kariyerleriyle ilgili liseli gençlerin sorularını da yanıtladı.

Rektör Çelik öğrencilerle buluştu
HAYALİNİZ OLURSA HEDEFİNİZ DE OLUR VE HEDEFİNİZE ULAŞIRSINIZ
KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik; “Konya Teknik Üniversitemiz, 1970’ten bu yana yani 50 yıllık geçmişiyle şehrimize, ülkemize ve insanımıza hizmet veriyor. Önemli akademik çalışmalar, araştırmalar ve projeler yapıyoruz. Sizler gelecekte inşallah bizlerin öğrencisi ve akademisyeni olacaksınız ama bunun için öncelikle kendi hedefinizi belirleyin. Yani geleceğinize karar verin ve o yönde çalışın. Çok çalışın çünkü hedefe ulaşmak ancak çalışmakla mümkün olur. Asla boş durmayın, kitap okuyun, kafanıza bir şey takılsın ve onu düşünerek bir şeyler üretmenin peşine düşün. Hayaliniz olursa hedefiniz de olur ve o hayalle hedefinize ulaşırsınız” ifadelerini kullandı.

Rektör Çelik öğrencilerle buluştu

 

Bakmadan Geçme