Ukrayna Savunma Bakanı: Rusya büyük bir saldırı planlıyor

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Rusya'nın yeni ve büyük bir saldırı hazırlığı içerisinde olduğunu söyleyerek, saldırının 24 Şubat'ta olabileceği konusunda uyardı.

Fransız medyasına açıklamalarda bulunan Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Rusya’nın savaşın birinci yıl dönümüne denk gelen 24 Şubat'ta büyük bir saldırı planladığını ifade etti. Oleksii Reznikov, Rusya’nın Eylül ayında 300 bin kişiyi askere aldığını hatırlatmasına rağmen gerçek sayının 500 bine yakın olabileceğini belirtti. Düşmanını hafife almadığını söyleyen Reznikov, “Resmi olarak 300 bin ilan ettiler ama bizim tespitlerimize göre bu çok daha fazla” diye konuştu.

''RUSYA 24 ŞUBAT CİVARINDA BİR ŞEYLER DENEYECEK''

Oleksii Reznikov, Rusya’nın planladığı saldırının son haftalarda yoğun çatışmalara sahne olan ülkenin doğusu ile güneyi olmak üzere iki bölgede yoğunlaşacağını söyledi. “Rusya sembolizm içinde yaşadığı için 24 Şubat civarında bir şeyler denemeye çalışacaklarını düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

2023 YILI ASKERİ ZAFER YILI OLABİLİR

Oleksii Reznikov, Ukraynalı komutanların cephedeki durumu istikrara kavuşturmaya ve karşı saldırıya hazırlanmaya çalışacaklarını belirtti.  Reznikov , “Ortaklarımıza mümkün olan en kısa sürede hazır olmamız gerektiğini söylüyoruz. Bu yüzden düşmanı zapt etmek için silahlara ihtiyacımız var. 2023 yılının askeri zafer yılı olabileceğine inanıyorum" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme