• Haberler
  • Konya
  • Sağlıkta bayram önlemleri ve tasarruf tedbirleri konuşuldu

Sağlıkta bayram önlemleri ve tasarruf tedbirleri konuşuldu

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, merkez ve ilçe hastanelerin başhekim ve idarecileri ile telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Toplantıda bayram önlemleri ve tasarruf tedbirleri konulsuldu

Sağlıkta bayram önlemleri ve tasarruf tedbirleri konuşuldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, merkez ve ilçe hastanelerin başhekim ve idarecileri ile telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Hizmet başkan ve yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda, kamuda uygulanacak olan tasarruf tedbirleri ile Kurban bayramı öncesi ve bayram tatili döneminde hastanelerde alınan önlemler detaylı bir şekilde değerlendirildi. 

Sağlıkta bayram önlemleri ve tasarruf tedbirleri konuşuldu
Hastane başhekimlerinden ve sorumlu tüm idarecilerden tasarruf tedbirleri ile ilgili yayınlanan genelgeye uygun davranmaları konusunda uyarılarda bulunan Prof. Dr. Koç, “Vatandaşlarımıza hizmet önceliğinden taviz vermeden, tasarruf tedbirlerimizi almalıyız. Özellikle araç kiralama, malzeme alımları, enerji ve su kullanımı, yıllık izin planlamalrı ile hastane atıkları gibi konularda durum tespitlerinin hızla yapılarak önlemlerin vakit geçirilmeden alınması gerekmektedir” diyerek bütün yöneticilerden bu konuda hassasiyet göstermelerini istedi. Prof. Dr. Koç,  hastane depolarının düzenli olarak kontrol edilmesi gerektiğinin de özellikle altını çizdi.

 Sağlıkta bayram önlemleri ve tasarruf tedbirleri konuşuldu
Hastanelerde Kurban Bayramı tatili süresince hizmetin aksamaması adına alınması gereken tedbirleri de hastane yöneticileri ile paylaşan Prof. Dr. Koç, özellikle bayram tatili günlerinde acil servislerde sıra oluşmaması, hasta yatış ve sevklerinde sıkıntı yaşanmaması, ekip ve ekipman planlaması konusunda problem oluşmaması adına ikazlarda bulundu.
Yapılan telekonferans toplantısının son bölümünü soru-cevap kısmına ayıran İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, hastane başhekimlerinden ve diğer idarecilerden gelen soruları cevaplandırarak toplantıyı tamamladı.  

 

Bakmadan Geçme