• Haberler
  • Konya
  • Şahin Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencileri ile buluştu

Şahin Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencileri ile buluştu

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuk Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen okul etkinlikleri kapsamında Şair ve Yazar Devriş Ahmet Şahin Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencileri ile buluştu.

Şahin Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencileri ile buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferans da konuşan Gönül Gözü Derneği Genel Başkanı Şahin; Geçirmiş olduğu trafik kazası neticesinde 27 yıl yatağa bağımlı bir baba ve doğuştan engelli bir kardeşim var.Bu işin mutfağındayım.

Bu nedenle engelli bireylerin gerek normal hayatta yaşamış olduğu sıkıntıları gerekse bürokratik alandaki sorunlarını kimse benden iyi anlayamaz. Çünkü doğuştan engelli bir bireyin hayatı kabullenişini yada sonradan çeşitli nedenlerle engelli olan bir bireyin yaşamış olduğu travmayı yada hayat mücadelesini anlayabilmek için empati yapmak bile yetersiz kalır bazı şeyler yaşayarak hissedilir ancak diyen Şahin sunumuna Engelli bireylerin kamusal alandaki özel haklarını anlatarak sözlerine şöyle devam etti

Şahin, "Türkiye'de yüksek oranda, engelli nüfusu var. Bu sorunlarının giderilmesinde tek başına yasal düzenlemeler yetersiz kalıyor. Toplumumuza da engelli bireylerin yaşama entegre olması için büyük görevler düşüyor.onun için bu bilincinde okul çağlarında oluşması gerekiyor." şeklinde konuştu.

Dünyadaki ve Türkiye'deki başarılı engellilerden bahsettikten sonra geçtiğimiz aylarda Konya'da yaşayan Hasan Ukdem,İsmail Değirmenci,Büşra Ateş,Hande Dağ,Emine Seçgin ve Gazi Hasan Kocamaz 'ın başarı hikayesini anlatan Gönül Gözüyle Engelsiz Portrelerden bahsederek  sonrasında öğrencilere kitaplarını imzaladı.
 

Bakmadan Geçme