Şahinden Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı söylemlere tepki

Konya'da Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç çizgisinde yapmış olduğu faaliyetlerle öne çıkan Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği son günlerde Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu iradesine yönelik yapılan saldırılara karşı bir kınama mesajı yayımladı.

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Derviş Ahmet Şahin;yapmış olduğu yazılı açıklamada ;Parçalanan bir imparatorluğun küllerinden modern bir devlet inşa eden,yaptığı inkilaplarla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükselten,komutanlığı devlet adamlığı ve Türk Kurtuluş savaşında verdiği büyük mücadele ile tüm dünya devletlerinin hayranlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsına ve bu yıl 100.yılını kutlayacağımız  Türkiye Cumhuriyeti ve ,cumhuriyetin kuruluş felsefesine yönelik saldırılar her geçen gün daha da artıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir şovmenin Hatay bir Arap ve Kürt yurdudur.Hatay da Fransızların susturamadığı ezanı  Türkiye'de Cumhuriyet rejimi yasakladı benzeri sözleri hala tazeliğini korurken  bir köşe yazarının Atatürk, hangi cephe ve tarihte Yedi Düvel’le savaştı? Palavra sıkmayın. Asıl Atatürk ve Atatürkçüler Hakk’la, hakikatle, tarih ve İslam’la savaşıyor. Darbelerle, vesayetle, yargı terörüyle ülkeyi hala ipotek altında tutabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Bir halt beceremezsiniz!" sözleri  ile  Cumhuriyetin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saldırması da ayrı bir utanç kaynağıdır.

Bugün dünyanın dört bir yanında Atatürk'ün mücadelesi ders kitabı olarak okutulup onun adına büstler dikilirken  kendi ülkemizde hala Cumhuriyetin kuruluş felsefesinin sorgulanması ve  Milli Mücadelenin küçümsenmesi Keşke Yunan galip gelseydi zihniyetinin ekmiş olduğu şer tohumların yeşerdiğinin göstergesidir.


Konya'da Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilincin adresi Gönül Gözü Derneği olarak  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurucu unsurlarına,Türk Kurtuluş Savaşına yapılan bu hakaretleri kınıyor yargı mensuplarımızı bu şahıslar hakkında  "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik”, “Devlet kanunlarını ayıplama, kınama ve aşağılama, değersizleştirme”, “Anayasa'yı ihlal”, “Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret” suçlarından  cezalandırmaya davet ediyoruz ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme