Salgın döneminde Yeşilay'dan ücretsiz online destek

Koronavirüs salgını döneminde çalışmalarına online olarak devam eden tüm Yeşilay Danışmanlık Merkezleri'nde bağımlılık alanında uzman psikologlardan oluşan ekipler hizmet veriyor. 

Salgın döneminde Yeşilay'dan ücretsiz online destek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Söz konusu ekipler arayan kişilere tütün, uyuşturucu madde ve alkol bağımlılığı konusunda bilgi verme, doğru yönlendirme ve danışmanlık hizmetleri sunarken; salgın döneminde psikolojik danışmanlık desteği de sağlıyorlar.

Her dönemde olduğu gibi koronavirüs salgını döneminde de çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten Yeşilay Konya Şube Başkanı Dr.Mevlüt Büyükhelvacıgil, “Yeşilay olarak bir asırdır bağımlılıklarla mücadele alanında örnek çalışmalara imza atıyoruz. Pandemi döneminde ise çalışmalarımızı telefonla ve internet üzerinden sürdürme kararı aldık. Bu kapsamda hem 444 79 75 Danışma Hattımız üzerinden hem de salgın dönemine özel kurduğumuz psikolojik danışma hattımız olan444 98 01 üzerinden hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 13 Mart’tan bu yana danışma hattımıza 16 binden fazla başvuru yapılırken, bu aramaların yüzde 59’unu sigarayı bırakmak isteyenler oluşturdu. Sigarayı bırakmak isteyen tüm Konyalılara da destek vermeye hazır olduğumuzu ve bize 444 79 75 Danışma Hattımız aracılığıyla ulaşabileceklerini belirtmek istiyoruz” dedi.

Yeşilay’dan ücretsiz psikolojik destek 

Görevli 100 psikolog, telefon görüşmeleri ve ek olarak online görüşme seansları da gerçekleştirerek danışanların taleplerini yanıtlıyor.444 98 01 numaralı telefondan ulaşılarak ücretsiz yararlanılabilen bu hizmetten 9 Nisan’dan bu yana 1.129 kişi yararlandı.

MUHAMMED EMİN GÜLEÇ

Bakmadan Geçme