Şampiyon kupasına kavuştu

Galatasaray, Trendyol Süper Lig'de şampiyon olarak, TFF Süper Kupayı kazandı. Erkek futbol takımı ile Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde şampiyon olan kadın futbol takımı, RAMS Park'ta yapılan törenle kupalarını aldı.

Galatasaray, sezonu liglerinde şampiyon olarak tamamladı. Erkek ve kadın takımları için Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta ’Şampiyonun Gala Gecesi’ adıyla kutlamalar yapıldı.

Şampiyon kupasına kavuştu

Tören öncesinde Suat Ateşdağlı DJ performansı sergilerken, şarkıcılar Emircan İğrek, Uzi, Zara ve Edis de konserleriyle taraftarları coşturdu.

Şampiyon kupasına kavuştu

Dron şov

Kutlamalar gökyüzünde yapılan dron şovlarıyla sürdürüldü. Dronlarla Arjantinli futbolcu Mauro Icardi’nin gol sevinci yapılırken, ’Tek büyük Galatasaray’, ’Şampiyon Galatasaray’ ve ’İyiler sonunda mutlaka kazanır’ yazıldı ve çeşitli gösteriler de düzenlendi.

Tribünlerde ışık gösterileri yapılırken, stadyumun üstüne de 24'üncü Süper Lig şampiyonluğuyla ilgili bayrak açıldı.

İlk kadın futbol takımına kupası verildi

Törende İlk Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde şampiyon olan Galatasaray Kadın Futbol Takımı kupasını aldı. Kadın futbolcular ve teknik heyet tek tek sahneye çağrılırken, madalya ve kupayı Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk, Kadın Futbolu ve Sürdürülebilirlikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Müderrisgil takdim etti. Futbolcular daha sonra hep birlikte kupayı kaldırdı ve statta kupayla tur attı.

Şampiyon kupasına kavuştu

Okan Buruk  oğlu Ali Yiğit ile sahneye çıktı

Galatasaray’da teknik direktör olarak 2'nci şampiyonluğunu yaşayan Okan Buruk, alkışlarla sahneye çıktı. Buruk, oğlu Ali Yiğit Buruk ile sahneye gelen Okan Buruk, sarı-kırmızılıların isteğini kırmadı ve onlara 3’lü çektirdi. Buruk’un ardından teknik heyet sahneye davet edildi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri de tek tek sahneye çıkarak, taraftarları selamladı.

Son olarak sıra futbolculara geldi ve seçtikleri şarkılarla sahneye çıktı. Dayı lakaplı Kerem Demirbay ’Ezel’ dizisinin müziğiyle sahnede yürüdü.

Şampiyon kupasına kavuştu

Ciro’dan taraftarlara 3’lü

Belçikalı futbolcu Dries Mertens, eşi Katrin Kerkhofs ve oğlu Ciro ile gelirken, sarı-kırmızılı taraftarlar Ciro’ya yoğun ilgi gösterdi. Mertens, Ciro ile birlikte daha sonra taraftarların yanına giderek 3’lü çektirdi.

Şampiyon kupasına kavuştu

Icardi’den, Dzeko’ya gönderme

Arjantinli futbolcu Mauro Icardi, kendisiyle bütünleşen ’Aşkın Olayım’ şarkısı ile alana giriş yaptı. Icardi, meşaleler eşliğinde çocuklarıyla sahneye gelirken, gol krallığında yarıştığı Fenerbahçe’nin Bosna Hersekli futbolcusu Edin Dzeko’nun da gol attığında çalan şarkıya gönderme yapıldı. Icardi ayrıca ’Fener ağlama’ tezahüratı yaptı.

Şampiyon kupasına kavuştu

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi kupaları verdi

Erkek futbol takımının, TFF Süper Kupa ve Süper Lig kupaları ve madalyalarını, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi verdi. Sarı-kırmızılı futbolcular hep beraber kupayı havaya kaldırarak, büyük sevinç yaşadı. Daha sonra futbolcular, 24. Süper Lig şampiyonluğunu tribünlere giderek doyasıya kutladı.

Bakmadan Geçme