Seçgin: Değerler doğrultusunda siyaset yapıyoruz

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin, partisinin İl Binasında basın toplantısı düzenledi. Seçgin değerler doğrultusunda siyaset yaptıklarını ifade etti

Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin, partisinin İl Binasında basın toplantısı düzenledi. BBP’nin Adriyatikten Çin Seddine kadar; birleşmiş, kaynaşmış bir Türk-İslam dünyası hayal eden ve bu hayalin gerçekleşmesi için Muhsin Yazıcıoğlu liderliğinde 99 kişi ile 29 Ocak 1993 yılında kurulan Büyük Birlik Partisi bugün 30 yaşında olduğuna dikkat çekerek, “Türk-İslam medeniyetinin yeniden inşası ve ihyası için yola çıkan inanmışların oluşturduğu Büyük Birlik Partisi, çizgisinde kırıklık oluşturmadan bu günlere geldi. En kıymetlisini, liderini, yol başçısını şehit vermesine rağmen kurulduğu günkü çizgisinde, şehit liderimizin ayak izlerine basarak yol yürümeye devam etti. İnsanı merkeze alan, milleti esas, devleti ebed-müddet anlayışı ile yol yürümeye devam etti. Toplumun değerlerini asla siyasete malzeme yapmadı. Sonuç ne olursa olsun demokrasiden ve milli iradeden asla taviz vermedi. Bugün, konjonktür gereği sıradanlaşan söylemleri her zaman ve her ortamda korkmadan, hesap yapmadan söyleyenlerin yol yürüdüğü bir parti olarak siyasi hayatına devam etti” ifadelerini kullandı.

BBP 30 YAŞINDA 

BBP’nin kurulduğu günden bu yana değerler doğrultusunda siyaset yaptığı dikkat çeken Seçgin, “Evet; Büyük Birlik Partisi, bugün 30 yaşında! Mazisi ile kendisini ispatlamış olan Büyük Birlik Partisi toplumun değerleri doğrultusunda 30 yıldır siyaset yapıyor. Asla darbecilerden yana olmadı! Vatandaşın sıkıntılarına asla sırtını dönmedi! Kurulduğu günden bu yana terör ve terör sevicileri ile arasına net mesafeler koydu. Söz konusu milletin istikbali ise, söz konusu devletin istikbali ise gerisi teferruattır diyerek kendi ikbal ve istikbali ile ilgili hesap yapmadı. Büyük Birlik Partisi Helal siyasetin adresi oldu. Kuruluşundan bugüne kadar finansmanını kendi üyelerinin ve teşkilat mensuplarının desteği ile sağladı. Gençlik çalışmalarında, Alperen Ocakları ile İ’lay-i Kelimetullah için Nizam-ı Alem ülküsü doğrultusunda çağa ayak uydurarak bir elinde bilgisayar olan gençlerin bir elinde Kuran olmasını da sağladı. Türkiye’de büyük bir birliktelik kurmak için vatan paydasında toplanıp, millet menfaati doğrultusunda siyaset üreterek gönülleri feth etmiş bir parti olarak 30.yılımızı kutluyoruz. Bu süreçte, başta şehit liderimiz Muhsin Başkan ve onunla birlikte şehadete yürüyen yol arkadaşlarımıza ve bugüne kadar hareketimiz içinde ahirete irtihal eden tüm dava arkadaşlarımıza Rabbimden rahmet diliyorum. Anadolu topraklarında, tarih şuurunu ihya ederek yolunu yürüyen bu büyük hareket, yaktığı meşale ile nice otuz yıllara ulaşacağını da geçmişindeki temiz siyaset ile gösteriyor. Nice temiz 30 yıllara diliyorum” şeklinde konuştu.

Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme