Şehit Annesi Zehra Küçükdillan'ın isminin Verildiği Dikiş atölyesi törenle hizmete açıldı

Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesinin 'SEN YAPARSIN ZEHRA KÜÇÜKDİLLAN DİKİŞ ATÖLYESİ' projesi Singer, Selçuklu Halk Eğitim Merkezi, Selçuklu Yazır Şehit Osman Küçükdillan ilkokulu işbirliğiyle düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Selçuklu Şehit Osman Küçükdillan İlkokulunda gerçekleştirilen Dikiş atölyesi açılış törenine Konya Protokol üyelerinin eşleri ile çok sayıda kursiyer ve  misafir katıldı.

Türk Kadınlar Birliği Konya Şubesi Başkanı Lütfiye Ayar ve Başkanvekili Av. Elife Kazancı “ Şehit polisimizin annesi Zehra Küçükdillan adına oluşturulmuş olan dikiş atölyesiyle “kadınlarımızın toplumsal gelişimimize olan katkılarının kişisel gelişimleri ile mümkün olacağı” gerçeğinden yola çıkarak Kursiyerlerin aile bütçelerine ve dolayısı ile ülke ekonomisine katkı sağlamalarını, kişisel yeterliliklerinin açığa çıkarılmasını, hobilerinin geliştirilmesini, kolektif çalışma becerililerinin artırılmasını ve kendi kendine yetebilmelerini mümkün kılmayı hedefledik.

Mezun olmaya hak kazananlar, makine bilgisinin yanında dikiş,becerilerini öğrenerek kendi ihtiyaçlarını karşılayabildikleri gibi dikiş atölyeleri açarak profesyonel hizmet verebilecek kabiliyete de sahip olabilecekler.” dedi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından Zehra Küçükdillan Diş Atölyesi açılış kurdelesi katılımcı protokol üyelerinin kesmesiyle hizmete açıldı. Kurdelenin kesilmesinin ardında protokol üyeleri, atölyeyi keserek yetkili isimlerden çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Bakmadan Geçme