Selçuk Geçer'den ağızları açık bırakacak dolar tahmini: Bu rakamı ilk kez verdi!

Doları olanların adına aşina olduğunu ekonomist Selçuk Geçer, yaptığı son yorumla bu kez dolar sahiplerini bile şaşırttı.

Geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yapan hükümet, paylaştığı Orta Vadeli Plan kapsamında dolar kurunun 2023 - 2024 2025 - 2026 ve 2027 yıl sonunda göreceği değerleri paylaşılmıştı.

Bu açıklama sonrası ekonomistlerden yorumlar ise gecikmedi. Bu ekonomistlerden biri olan Selçuk Geçer, sosyal medya hesabından dikkat çekici bir paylaşım yaptı. Twitter hesabından bir açıklama yapan Selçuk Geçer, dolar kurunda hükümetin verdiği rakamların az kalacağını söyleyerek, kendi dolar tahminini paylaştı, işte Selçuk Geçer'in açıklamalarına göre, vatandaşın beklemesi gereken dolar kuru.

YENİ KUR TAHMİNİ
Daha öncede yaptığı yüksek tutarlı dolar tahminleri ile adını duyuran ekonomist Selçuk Geçer yeni dolar kuru tahmini ile bir kere daha şaşkınlık yarattı. Hükümet tarafından açıklanan Orta Vadeli Ekonomi Programını değerlendiren ekonomist Selçuk Geçer "Orta Vadeli Program

Selçuk Geçer'den ağızları açık bırakacak dolar tahmini: Bu rakamı ilk kez verdi!

OVP HEDEFLER

2024 Enflasyon: %33

Dolar : 36.80 TL

2025 Enflasyon: %15.2

Dolar : 43.88 TL

2026 Enflasyon: %8.5

Dolar : 47.80 TL

ÇARPI 2 yapın siz !!!!" diyerek dolar kurunun 2026 senesinde 95,60 TL olacağını tahmin etti.

Selçuk Geçer'den ağızları açık bırakacak dolar tahmini: Bu rakamı ilk kez verdi!

FED FAİZ KARARI SONRASI DOLAR VE ALTIN NE OLUR?
FED'in faiz artırımı konusunda tahmin yapan Selçuk Geçer “Bana göre Eylül'de bir faiz artışı olmayacak. Biraz bekleyip havayı koklayacaklar. Kasımda faiz artışı yapacaklar. Sonrasında Aralıkta faiz artışı yapmayıp yüksek seviyelerde faizi korumaya devam edecek" diyerek “Çin'de çıkabilecek olası bir kriz bütün dünyayı olumsuz olarak etkileyecektir.

Şimdilik bir kriz durumu söz konusu değil. Ancak büyüme verileri bu şekilde gelmeye devam ederse ve enflasyon beklentilerin altında düşmeye devam ederse Çin resesyona doğru gidebilir ve bu durumda ciddi bir sıkıntıyı beraberinde getirir" diyerek FED kararı sonrası doların 27 TL seviyesine çıkacağını iddia etti. Euro kurunda düşüş olacağını belirten Selçuk Geçer altın fiyatları için tahmini de açıklayarak gram altında yükseliş yönlü hareketin devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme