Selçuk Geçer'in ev ve araba yorumu olay oldu: Birisi uçarken diğeri çakılacak!

Türkiye'nin önde gelen ekonomistleri arasında yer alan Selçuk Geçer yapmış olduğu son açıklamada ev ve araba fiyatlarını değerlendirdi. İşte Selçuk Geçer'e göre fiyatlarda yaşanması beklenen gelişme.

Selçuk Geçer'in ev ve araba yorumu olay oldu: Birisi uçarken diğeri çakılacak!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son dönemde yapmış olduğu çıkışlar ve vermiş olduğu dolar tahminleriyle adından söz edilen ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yeni yorumuyla okuyucularını bir kez daha şaşırttı.

Youtube üzerinden yayınlamış olduğu videoyla vatandaşlara seslenen Selçuk Geçer, araç ve konut piyasasında yaşanması muhtemel gelişmeleri değerlendirdi, işte Selçuk Geçer'e göre araç ve konut piyasasında çok yakında yaşanacaklar.

Ev ve konut piyasalarına dair beklentilerini açıklayan Selçuk Geçer, “TOKİ projesi gibi hükümetin konut sektörüne yönelik attığı adımlardan kaynaklı olarak fiyatlar aşağı çekilebilecek ancak konut talebindeki azalma nedeniyle fiyat düşüşleri yaşanabilir” dedi.

Otomobil sektörü ile ilgili ise Geçer, “Belirli araç türlerinde fiyatlar önemli oranda artacak” açıklamalarında bulundu.

Depremin ardından konut piyasalarında büyük bir değişiklik yaşandığını belirten Selçuk Geçer, “TOKİ projesi gibi hükümetin konut sektörüne yönelik attığı adımlardan kaynaklı olarak fiyatlar aşağı çekilebilecek ancak konut talebindeki azalma nedeniyle fiyat düşüşlerinin yaşanabilir. Ev almayı düşünenler için bu süreç önemli” dedi.

Otomobil sektörü ile ilgili de tahminlerde bulunan Geçer, “Belirli araç türlerinde fiyatlar önemli oranda artacak. Dünya genelinde artan otomobil üretim maliyetleri doğrudan Türkiye'yi de etkiliyor. Bu durum fiyatlara fahiş rakamlarla yansıyor” dedi.

Selçuk Geçer hükümetin getirdiği 6+6 kuralının yanı sıra küresel piyasalarda yaşanan üretim sorunlarına ve fiyat artışlarına dikkat çekti. Ev ve araç alacaklar için yeni bir dönem başlayacak diyen Geçer piyasalardaki fahiş artış düzenine de dikkat çekti.

Bakmadan Geçme