Selçuk Üniversitesi Türkmen öğrencilere Konya'yı tanıtacak

Irak'ta Türkçe eğitim veren okullarda üstün başarı gösteren lise son sınıf öğrencileri, Selçuk Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Üstün başarı sağlayan lise son sınıf öğrencilerinTanıtım ve gezi Programı’na katılım sağladı. Tanıtım ve Gezi Programı’na Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Başkanı Aydın Beyatlı, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Konya Şube Başkanı Adil Beyatlı ile öğretmenler eşlik etti.


30 öğrenci program kapsamında Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü, Eczacılık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesini ziyaret ederek fakülte ve birimler hakkında bilgi aldı.


Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrullah Eken, Prof. Dr. İlhan Çiftci, Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat, Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk, Rektörlük senato salonunda gerçekleştirilen toplantıda öğrencilerle buluştu.

Selçuk Üniversitesi Türkmen öğrencilere Konya'yı tanıtacak


Toplantıda Selçuk Üniversitesinin akademik, bilimsel, sosyal ve kültürel çalışmaları hakkında bilgi verildi. Üniversitenin bölgenin en köklü eğitim kurumları arasında yer aldığının altı çiizldiği toplantıda, Selçuk Üniversitesinin Kerkük ve çevresinde Yurt Dışından Öğrenci Seçme Sınavı düzenlemesinin bölgede yaşayan öğrenciler için önemli avantajlar sunduğu belirlitdi.


Konya’da 4 gün sürecek program çerçevesinde farklı kurum ve kuruluş ziyaretleri ile Konya’yı tanıtmaya yönelik geziler gerçekleştirilecek.
 

Bakmadan Geçme