Selçuk Üniversitesinde öğrencilere çorba ikram edildi

Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Yerleşkesi'ndeki Prof. Dr. Erol Güngör Kütüphanesinde ders çalışan öğrencilere çorba ikram edildi. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da katıldı.

Selçuk Üniversitesi ÜNİAK Öğrenci Topluluğu tarafından sınav dönemindeki öğrencilerin moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla Prof. Dr. Erol Güngör Kütüphanesinde sıcak çorba servisi yapıldı. Güzel bir gelecek adına kurdukları hayallerini gerçeğe dönüştürebilmek için Selçuk Üniversiteni tercih eden öğrencilerin memnuniyetle karşıladığı etkinliğe Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kalaycı, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanı Fahrettin Demirci, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Said Kıyak ve AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Üniversiteler Başkanı Ahmed Burak Toprak da katıldı.

“KÜTÜPHANEMİZ, YOĞUN BİR ŞEKİLDE KULLANILIYOR”

Hem gönülleri hem de final sınavları dolayısıyla geç saatlere kadar ders çalışan öğrencilerin içini ısıtan programda konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Prof. Dr. Erol Güngör Kütüphanesinden sadece Selçuk Üniversitesi öğrencileri değil, diğer üniversitelerin öğrencileri de yararlanıyor. Kütüphanemiz yoğun bir şekilde kullanılıyor. Öğrencilerimize, fakültelerimiz bünyesindeki kütüphanelerimizde de hizmet veriyoruz.” dedi. Prof. Dr. Aksoy, birlikte çay içtiği öğrencilerle sohbet etti, taleplerini dinledi.

“SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDEN MEZUN OLMAK BİR AVANTAJ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da “Selçuk Üniversitesi, Türkiye’nin köklü üniversitelerinden biri. Yeni üniversitelerin kurulmasına vesile olan, başarılı bir üniversite. Selçuk Üniversitesinden mezun olmak bir avantaj. Türkiye’nin neresine gidersek gidelim Selçuk Üniversitesi mezunuyla karşılaşıyoruz. Başarılı insanlarla karşılaşıyoruz.” diye konuştu.

Özellikle sınav dönemlerinde yoğun olarak kullanılan Prof. Dr. Erol Güngör Kütüphanesindeki çorba ikramı ile öğrenciler, kısa bir mola verdikleri derslerine daha verimli bir şekilde hazırlanabilme imkanı buldu.

Bakmadan Geçme