Selçuklu Belediyespor'dan Hafta Sonu Madalya Yağmuru

Selçuklu Belediyespor Kulübü hafta sonu katıldığı Kick Boks, Judo, Satranç ve Bisiklet organizasyonlarında elde ettiği başarılarla dikkat çekti.

Selçuklu Belediyespor Kulübü hafta sonu katıldığı Kick Boks, Judo, Satranç ve Bisiklet organizasyonlarında elde ettiği başarılarla dikkat çekti

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü hafta sonu katıldığı çeşitli spor organizasyonlarına damga vurdu. Mavi-Beyazlı kulüp Kick Boks, Judo, Satranç ve Bisiklet müsabakalarında katıldığı Şampiyonalarda  toplam 6 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazanma başarısı gösterdi. Antalya’da düzenlenen Küçükler ve Yıldızlar Türkiye Satranç Şampiyonasında mücadele eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Milli Sporcusu Fatma Zehra Oflaz, Kadınlar 13 yaş kategorisinde Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Şanlıurfa’da 8000 sporcunun katılımıyla düzenlenen Türkiye Kick Boks Turnuvasında mücadele eden sporcularımızdan Çetin Karapınar 71 kg da, Ebubekir Yıldız ise 81 kg da altın madalyanın sahibi oldu. Kadınlar +70 kg da mücadele eden Ayşe Sena Aytürk ise bronz madalya kazanma başarısı gösterdi. Osmaniye’de düzenlenen Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonasında mücadele eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Judo Takımımız şampiyonadan iki madalya ile döndü. 55 kg da kulübümüzü temsil eden sporcumuz Emin Işık Türkiye Şampiyonu oldu. 60 kg da mücadele eden Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcumuz Can Tekin Dişçi ise Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu. Bu yıl ilk kez düzenlenen Kıbrıs Yol Yarışlarında mücadele eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Bisiklet Takımımız ise toplamda 6 madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı. Büyükler kategorisinde mücadele eden Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcusu Osman Talha Teke üçüncülük kürsüsünde yer aldı. Yıldız Erkekler A kategorisinde yarışan sporculardan Göktürk Yüzerler birincilik, Yusuf Esad Ulupınar ise üçüncülük  elde etti. Yıldız Erkekler B kategorisinde mücadele eden İbrahim Berkay Kibar birinci, Emir Kibar ikinci, Kemal Şeker ise üçüncülük kürsüsünde yer aldı.

 

Haber Merkezi

Bakmadan Geçme