Selçuklu Çiçek Bahçesi Kazananları Belli Oldu

Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan 'Selçuklu Çiçek Bahçesi' fotoğraf yarışması kazananları belli oldu. Türkiye'nin en renkli bahçelerinden biri olan Selçuklu Çiçek Bahçesi ziyaretçilerin gözdesi olmaya devam ediyor.

KONYA HABER: Kelebekler Vadisi Parkı’nda oluşturduğu ziyaret mekanları ile Konya ve ülke turizmine önemli katkılar sağlıyor. Bu alanlar içerisinde içinde yaz döneminde yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiye görsel şölen sunan Selçuklu Çiçek Bahçesi önemli bir yer tutuyor. 
Selçuklu Çiçek Bahçesi Kazananları Belli Oldu

27 tür, 65 çeşit ve 400 bin Çiçek
Bu yaz 27 tür, 65 çeşit ve 400 bin çiçekle ziyaretçilerini ağırlayan bahçenin sunduğu görselliğin fotoğraflara yansıması amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında kazananlar belli oldu. Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda @selcuklucicekbahcesi instagram hesabına gönderilen 348 fotoğraf arasından ilk 3’e giren yarışmacılar profesyonel fotoğraf makinesi  ile ödüllendirilirken 4-10. Yarışmacılar polaroid fotoğraf makinesi, 11-100. olanlar ise peyzaj seti ile ödüllendirildi. Yarışmada Emirhan Çayır katıldığı fotoğraf ile birinci, Bilal Alceylan ikinci, Ali Taşcı da üçüncü oldu. 
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da yarışmaya katılan tüm fotoğraf severlere teşekkür ederek kazanan yarışmacıları kutladı. 

 

Selçuklu Çiçek Bahçesi Ziyaretçilerin Beğenisini Topluyor  
Kelebek Parkı içerisinde toplam 11 bin 500 metrekare alanda 27 tür 65 çeşitle birlikte 400 bin çiçeğin yer aldığı bahçe kendine özgü konsepti ile dikkat çekiyor. Türkiye’de ilk kez bu konsepte yapılan bahçede özel  mevsim çiçeklerinin yanı sıra Selçuklu Motifinden takılar, yürüyüş yolları, kamelyalar, seyir tepesi, çocuk oyun alanları ve hatıra köşesi bulunuyor. Bahçe bu yıl çiçeğin yanı sıra tavus kuşu, sülün, süs tavuğu ve güvercin gibi kuş türlerine de ev sahipliği yapıyor.  

KONYA HABER-KONYA HAKİMİYET

 

Bakmadan Geçme