Selçuklu 'da o tesisin yapımı devam ediyor

Konya'nın Selçuklu Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan sağlık tesisisin yapımı devam ediyor.

İlçenin cazibe merkezi haline gelmesi için çalışmalarını devam ettiren Selçuk Belediyesi, bu kapsamda yapımına başladığı Ardıçlı Sağlık ve Sosyal Tesisinin son halini alması için çalışmalarını devam ettiriyor. 


Söz konusu tesis, 975 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Tesisin içinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi yer alacak. 

Ardıçlı Mahallesi’ne kazandırılacak tesisin, bölgenin önemli bir eksiğini tamamlayacağını belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı şu açıklamalarda bulundu: 

"Selçuklu ilçemizin sınırları içerisinde Çevre Şehircilik Bakanlığımız tarafından Konya’mızın en büyük sosyal konut projesi gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Ardıçlı bölgesinde TOKİ tarafından Konya’mızda sosyal konut ihtiyacını karşılayacak beş bin konutluk bir proje yürütülüyor. Vatandaşlarımızın özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, Şehit yakınlarımızın, gazilerimizin, sanayi çalışanlarımızın ve hiçbir şekilde daha önce ev sahibi olamamış hemşehrilerimizin konut ihtiyacını karşılayacak bu çalışmaya uyumlu olacak şekilde Selçuklu Belediyesi olarak da sağlık ve sosyal tesis alanında vatandaşlarımızın talepleri ve bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bir tesis kazandırıyoruz.

“İLÇEMİZE GÜZEL BİR YATIRIM KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ” 

Geçtiğimiz aylarda İl Sağlık Müdürlüğümüz ile yaptığımız işbirliği protokolü sonrası yapımına başladığımız ve içerisinde hem Aile Sağlığı Merkezi hem de 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve aynı zamanda Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi şeklinde birimlerin bulunacağı tesisimiz temelleri üzerinde yükseliyor. Amacımız planlanan süre içerisinde tesisimizi mahallemize kazandırmak. Böylece ilçemizin her noktasına olduğu gibi yeni gelişmekte olan Ardıçlı Mahallemize de güzel bir yatırımı kazandırmış olacağız”  

Bakmadan Geçme