Selçukya'dan Kudüs'e şiirlerle sevgi!

Selçukya Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen Selçuk'ya Şiir Akşamları'nın bu haftaki konusu Filistin'de yaşanan insanlık dramı oldu.

Selçukya Kültür Sanat Derneği tarafından düzenlenen Selçuk'ya Şiir Akşamları'nın bu haftaki konusu Filistin’de yaşanan insanlık dramı oldu.

Şair ve Yazar Devriş Ahmet Şahin'in koordinatörlüğünü yaptığı program TEMAD Konferans Salonunda gerçekleşti. Selçuk'ya Kültür Sanat Derneği Başkanı Av. Fatma Şeref Polat yapmış olduğu açılış konuşmasında; İslam dünyası ve insanlık için Kudüs'ün önemine işaret ederek şu ifadeleri kullandı: "Sadece insan olarak bugün Gazze'de, Filistin'de olanların bizi ilgilendirmesi gerekir. Müslüman olarak yine bizi ilgilendirir çünkü Kudüs bizim ilk kıblemiz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak yine bizi ilgilendirir çünkü dünya üzerinde tüm mazlumların, Müslümanların umudu Türkiye Cumhuriyeti. Türkler olarak hep beklenen kişi olarak biz karşılarına çıkıyoruz."

Program Selçukya Şairleri Kazım Öztürk, Mustafa Remzi Samancı, Tayyip Sağ, Cengiz Çelik, Ahmet İnci, Sevil Köse, Hasan Karaca, Ahmet Şener, Fatma Çetin Kabadayı, Hüseyin Elmas kaya, Halime Doğru, Şener İşleyen ,Muhammed Melleş, Şükran Pınarcan, Şengül Sağ, Kamil Baysal, Münibe Tuncer, Mehmet Ceviz, Yakup Çak ,İbrahim Demirtaş, Tayyar Yıldırım, Salih Sedat Ersöz ve Devriş Ahmet Şahin’in Mescidi Aksa ve Filistin temalı şiirlerini okuması ile günün anısına çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

Bakmadan Geçme