Serinleten dondurma gelecek zamla bu kez yakacak

Türkiye Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, önceki ay dondurma fiyatlarına yüzde 25 zam geldiğini belirterek, 'Bayramdan sonra dondurma fiyatlarına yüzde 10'luk bir zam daha gelecek' dedi.

Serinleten dondurma gelecek zamla bu kez yakacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Havaların ısınmasıyla yazın serinletici lezzeti dondurmaya talep arttı. Türkiye Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, geçtiğimiz ay dondurma fiyatlarına yüzde 25 zam geldiğini ve fiyat listelerinin güncellendiğini belirterek, “Bayramdan sonra dondurma fiyatlarına yüzde 10’luk bir zam daha gelecek” dedi.

Serinleten dondurma gelecek zamla bu kez yakacak

Türkiye Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, Elips Haber’den Deniz Dalgıç’a dondurma fiyatlarına ilişkin bilgi verdi. Dondurma fiyatlarındaki artışa işaret eden Dündar, “Önceki ay dondurma fiyatlarına yüzde 25 zam geldi. Fiyat listeleri güncellendi. Bayramdan sonra dondurma fiyatlarına yüzde 10’luk bir zam daha gelecek. Fiyatların dondurmanın çeşidine ve içeriğine göre değişebiliyor” ifadelerini kullandı. Fiyatlardaki artışın vatandaşı etkilediğini söyleyen Dündar, “Eskiden aileler çocuklarına ve kendilerine dondurma alıyordu. Ancak şimdi çocuklarına öncelik tanıyorlar” dedi.
 

Bakmadan Geçme