Seydişehir'e Yeni bir Tesis Kazandırılıyor

Seydişehir'e yeni bir tesis kazandırılıyor. Seydişehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılacak olan Soğuk Hava Deposu, Meyve-Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesisi ile 11 adet ticari dükkan çalışmalarında yer alan tohum eleme tesisi hizmete başladı.

Seydişehir'e Yeni bir Tesis Kazandırılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, 7 bin 480 m² toplam alan üzerine inşa edilen Soğuk Hava Deposu, Meyve ve Sebze Kurutma Tesisi, Tohum Eleme Tesisi ve 11 Adet Ticari dükkanın yer aldığı projede tohum eleme bölümünde makineleri çalıştırarak ilk imalatın yapıldığını kaydetti.  

Seydişehir'e Yeni bir Tesis Kazandırılıyor

Başkan Tutal, Tohum Kurutma, Eleme ve Paketleme Tesislerinde kabak çekirdeğinin işlenmeye başladığını, Fasulye, Nohut ve Ayçiçeği elemelerine de başlayacaklarını belirtti.   

Seydişehir'e Yeni bir Tesis Kazandırılıyor


İlçeye kazandrılan Soğuk Hava Deposu, Meyve Sebze Kurutma, Tohum Eleme ve Kurutma Tesislerini inşaat çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Başkan Tutal,  Alaylar İki Mahallesi Hafif Sanayi bölgesinde 7 Bin 460 m2 inşa edilen tesisler ve dükkanların toplam maliyeti 63 Milyon Türk Lirası olduğunu ve tesislerin diğer bölümlerinde de makine montajlarının yapıldığını kaydetti. 

Seydişehir'e Yeni bir Tesis Kazandırılıyor

Seydişehir’de ilklerin belediyesi olmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Tutal, “şükürler osun ki seçim vaatlerimizde bulunan projelerimizi hepsini tamamladık. Hepsinin şu an çalışmaları sona erdi veya çok az bir kısmı kaldı. Hemen her alanda Seydişehir’imize ilk olma özelliği taşıyacak olan projelerimizi hayata geçirirken bu projelerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Seçim beyannamemizde de yer alan ve ilçemizin en büyük projesi olan Soğuk Hava Deposu, Kurutma, Paketleme, Tohum Eleme Tesisi ile 11 adet Ticari Dükkanlarımızın şimdiden ilçemize, bölgemize ve çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 

Bakmadan Geçme