• Haberler
  • Asayiş
  • Siirt'te durdurulan tırda 17 düzensiz göçmen yakalandı, 7 kilogram metamfetamin ele geçirildi

Siirt'te durdurulan tırda 17 düzensiz göçmen yakalandı, 7 kilogram metamfetamin ele geçirildi

Siirt'in Baykan ilçesinde jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda durdurulan bir tırda 17 düzensiz göçmen yakalandı. Operasyon sırasında yapılan aramalarda ise tırın yük bölümünde gizlenmiş şekilde 7 kilo 330 gram metamfetamin bulundu.

Jandarma ekipleri, Baykan ilçesi yakınlarında rutin bir yol kontrolü sırasında şüphelendikleri bir tırı durdurdu. Yapılan kontrollerde tırın yük bölümünde bulunan ve yasa dışı yollarla ülkeye girmeye çalışan 17 düzensiz göçmen tespit edildi. Göçmenlerin sağlık durumlarıyla ilgili gerekli önlemler alınırken, yasa dışı göçmenlerin sorgulanması ve işlemlerin tamamlanması için ilgili birimlere teslim edildi.

Siirt'te durdurulan tırda 17 düzensiz göçmen yakalandı, 7 kilogram metamfetamin ele geçirildi

Aramalarda tırın yük bölümünde yapılan detaylı incelemede ise paketlenmiş halde 7 kilogram 330 gram metamfetamin ele geçirildi. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan bu operasyon, Siirt ilindeki güvenlik güçlerinin etkin çalışmalarının bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, yetkililer düzensiz göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucu ticaretine karşı mücadelede kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. 

AA

Bakmadan Geçme