Şoföre saldıran taksici yakalandı

İstanbul'da taksi şoförü yol vermediğini öne sürerek İETT şoförüne küfür ve hakaretler yağdırıp saldırmaya çalışırken, saldırı anı otobüs şoförünün cep telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz günlerde İstanbul’un Üsküdar İlçesi’nde Bulgurlu Mahallesi'nde öğle saatlerinde gerçekleşti. Söylenilenlere göre, ismi belirlenemeyen ticari taksi şoförü, kendisine yol vermediği sebebiyle aracıyla İETT otobüsünün önünü kesti. 

Araçtan inen ticari taksi şoförü, İETT şoförü olan S.D. isimli kadına küfür edip, camlarına yumruk atarak saldırı girişiminde bulundu. Olay üzerine İETT şoförü otobüsün kapılarını ve camlarını kilitledi. O anlar İETT şoförünün cep telefonu kamerasına yansıdı.

Görüntüler üzerine harekete geçen polis ekipleri, İETT şoförü S.D. isimli kadına tehdit ve hakaretler yağdıran taksi şoförünü yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde plaka ve kimlik bilgilerinden tespit edilen şüpheli M.V.A. isimli taksi şoförü aynı gün ekipler tarafından yakalandı. 

Şüpheli şahsa yapılan sorgulamada geçmiş döneme ait benzer suçlardan çok sayıda suç kaydı olduğu belirlendi. Konu ile ilgili yakalanan M.V.A. isimli şahsın “Tehdit” ve “Hakaret” suçlarından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
 

Bakmadan Geçme