Özdağ: Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Zafer Partisi Genel Merkezinde görüşmeye başladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, yapılan görüşmenin ardından Zafer Partisi Genel Merkezinde basın açıklamasında bulundular. 

Ev sahipliği için Zafer Partisi Genel Başkanına teşekkürlerini sunan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Oldukça verimli ve güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Bir metin de hazırlandı. Türkiye'nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye'nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşması açısından oturduk konuştu. Ev sahipliği için başta Sayın Genel Başkan'a teşekkür ederim.” dedi. 

Göçmenlerin yollamadan Türkiye ekonomisi sorunlarını aşmanın mümkün olmayacağını belirten Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Türkiye'nin en önemli sorunu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu 13 milyon vatanlarına geri yollanmadan ve yenilerinin gelmesi kararlı politikalarla engellenmeden Türkiye'nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir.” sözlerine yer verdi. 

“AMBARGO VATANDAŞIMIZA YETERİNCE ERİŞMEMİZİ ENGELLEDİ.”
Medyada yapılan ambargonun vatandaşa ulaşmakta zorlandıklarını vurgulayan Ümit Özdağ, “Yılda 11 milyar dolar harcayarak, vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul almasını sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Bir ülke de 13 milyon sığınmacıyla ekonomisini, güvenliğini doğru çizgiye oturtamaz. Bundan dolayı 14 Mayıs'a giderken Türk halkından sığınmacıları vatanlarına geri yollamak için destek istedik. Ancak ambargo vatandaşımıza yeterince erişmemizi engelledi.” şeklinde konuştu. 

“NUMAN KURTULMUŞ’UN ANLATTIKLARI ŞEY SIĞINMACILARIN ÜLKELERİNE GÖNDERMESİNE İÇERMİYORDU.”
Zafer Partisinin 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Kılıçdaroğlunu desteyleyeceklerini ifade eden Özdağşu şekilde konuştu:  “Numan Kurtulmuş'a sorduk. Bizden destek istediler. Sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşünüyorsunuz diye sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların ülkelerine göndermesine içermiyordu. Kemal Bey sığınmacıların vatanlarına dönmeleri gerektiğini söyledi. Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu'nu ikinci turda destekleme kararı verdik. Hayırlı olsun.”
    

Kaynak: Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme