Sorgun'dan TSYD Konya'ya ziyaret

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi'ni ziyaret ederek, Konya sporunun gelişmesi noktasında ciddi adımlar attıklarını söyledi.

AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi’ni ziyaret ederek, Konya sporunun gelişmesi noktasında ciddi adımlar attıklarını söyledi.

Milletvekili Sorgun, Ağustos ayında yapılan 5. İslami ve Dayanışma Oyunları öncesinde Konya’da ciddi spor tesisi yatırımlarının yapıldığını, bu tesislerin yapılmasında emeği olanlara teşekkür etti. Sorgun, bu oyunlar çerçevesinde 40’dan fazla ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen yarışların yanı sıra Konya’nın da ciddi reklamının yapıldığını söyledi. 2023 yılında da Konya’nın yine önemli bir unvanın olacağını, Dünya Spor başkenti seçildiğini anımsatan Sorgun, “2023 yılında da Konya’mız yine onlarca branşta sporcularımıza, teknik adamlara ve hakemlere ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda yine on binlerce sporsever Konya’mıza gelecek. Bu fırsatları, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek daha üst seviyelere çıkartmamız lazım” dedi. TSYD Konya Şube Başkanı Murat Dönmez de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 2023 yılında Dünya Spor Başkenti seçilen Konya’nın daha iyi tanıtılması konusunda üzerlerine düşen görevleri fazlasıyla yerine getireceklerini söyledi. Ziyarette TSYD Konya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Kemal Soylu ve Hüseyin Turgut da hazır bulundu.

Bakmadan Geçme