Spor Toto Ümitler Judo Şampiyonası sona erdi

Türkiye Judo Federasyonu 2024 yılı faaliyet programında yer alan ilimizin ev sahipliğinde düzenlenen Spor Toto Ümitler Judo Şampiyonası sona erdi.

Spor Toto Ümitler Judo Şampiyonası sona erdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

27-28 Ocak 2024 tarihlerinde Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen şampiyonaya 63 ilden 421 kadın ve 483 erkek olmak üzere toplam 904 judoka katıldı.

Şampiyonada Konya 4 Altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya ile liderliği elde etti. Sakarya 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile ikinci, İstanbul 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile üçüncü sırada yer aldı.

Müsabakalar sonucu kendi kategorilerinde dereceye giren sporcular ise şu şekilde oluştu;

ERKEKLER

50 KG:  1. Furkan Salih Gül (Sivas), 2. Osman Canpolat (İzmir), 3. Abdulkadir Dincer (Çorum), 3. Mert Efe Vural (Sivas)

55 KG: 1. Enes Bilge (İzmir), 2. Emir Öztekin (Batman), 3. Necdet Salih Pala (Sakarya), 3. Güven Kurt (İstanbul)

60 KG: 1. Ömer Lütfü Özkalay (Kocaeli), 2. Can Emirhan Esenboğa (Antalya), 3. Numan Onay (Ankara), 3. Emre Öztekin (Batman)

66 KG: 1. Mustafa Berat Şimşek (Sakarya), 2. Kadir Talha İspir (Antalya), 3. Ali Sönmez (Ankara), 3. Ümit Çırpan (Manisa)               

73 KG: 1. Ömer Faruk Turgutlu (Konya), 2. Burak İsmail Şengür (İstanbul), 3. Alim Çırah (Antalya), 3. Ahmet Emir Solak (Konya)

81 KG: 1. Berat Abdullah Keskin (Sakarya), 2. Arda Aydın (Manisa), 3. Yusuf Özel (İzmir), 3. Ahmet Eren Bayram (Konya)

90 KG: 1. Fatih Dursun (Sakarya), 2. Alperen Kondi (Sakarya), 3. Ömer Faruk Ayar (Kocaeli), 3. Aytaç Aykut Gündoğan (Manisa)

+90 KG: 1. Mustafa Enes Cırık (Konya), 2. Abdülmecit Gür (Ordu), 3. Mahmut Can Maden (Sakarya), 3. Berat Hıdır (Zonguldak)

KADINLAR

40 KG: 1. Yağmur Yılmaztürk (Trabzon), 2. Havva Sena Tokmak (Konya), 3. Semanur Alkış (İzmir), 3. Büşra Ceylin Çoşkun (Kocaeli)

44 KG: 1. Şevval Erdoğmuş (Kocaeli), 2. Livanur Kayır (İstanbul), 3. Ayşe Naz Tosun (Düzce), 3. Ayşenur Boşküp (Bursa)

48 KG: 1. Elif Kılıç (İstanbul), 2. Eda Naz Topalsalihoğlu (Bursa), 3. Merve Kaya (Manisa),  3. Aleyna Sena Koyak (Konya)

52 KG: 1. Selin Beştav (Konya), 2. Rojda Kanat (Hakkari), 3. Dilara Öz (Antalya), 3. Duru Yılmaz (Sakarya)

57 KG: 1. Zeynep Öztürk (Bursa), 2. İrem Naz Gül (Bursa), 3. Rümeysa Hatice Kılıçkaya (İstanbul), 3. Gizem Savcı (Kars)

63 KG:  1. Sinem Oruç (Konya), 2. Aleyna Bayur (Denizli), 3. Fulya Ergen (Manisa), 3. Ayşe Minel Tepe (Edirne)

70 KG: 1. Tuana Gülenay (İstanbul), 2. Ayşe Zöngür (Kırıkkale), 3. Yaren Sala (Düzce), 3. Firdevs Dilbirliği (Konya)

+70 KG: 1. Sema Mete (İzmir), 2. Sema Yıldırım (Ordu), 3. Mürüvvet Nur Özkan (Manisa), 3. Güner Kıymet Diker (Manisa)

 

Bakmadan Geçme