SÜ'deki Nurullah - Fatımatü'z-Zehra Eken Cami açıldı

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Yerleşkesi'nde inşa edilen 'Nurullah - Fatımatü'z-Zehra Eken Cami'nin açılışı gerçekleştirildi. Aynı anda 5 bin kişinin namaz kılabileceği camide sınıflar, kütüphane ve dinlenme odaları da bulunuyor.

Emekli Öğretmen Nurullah Eken tarafından yaptırılan Nurullah - Fatımatü'z-Zehra Eken Cami’nin, cuma namazından sonra gerçekleştirilen açılışına Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, SÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş, Karatay İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Programda Nurullah Eken’e teşekkür plaketi takdim edildi.

SÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Altıntaş, “Hayırsever Nurullah Eken Hocamızın önderliğinde inşa edilen Nurullah - Fatımatü'z-Zehra Eken  Cami, Alaeddin Keykubat Yerleşkemizin ikinci camisi. Yapımına 2021 yılında başlandı ve kısa bir sürede tamamlandı. Osmanlı mimarisinde yapılan cami, İslami İlimler Fakültemizin uygulama camisi olacak. Caminin çok yakınında Fakültemizin inşaatı devam ediyor. Aynı anda 5 bin kişi namaz kılabilecek. Camide sınıflar, kütüphane ve dinlenme odaları var.” diye konuştu. SADETTİN KALECİ

Bakmadan Geçme